Švédsko je na tom hodně zle. Země se prý kvůli uprchlíkům dostává na okraj propasti

17.02.2016 11:37

Britský deník The Express ve svém dnešním internetovém vydání přináší obsáhlou analýzu situace ve Švédsku a jeho problémů s migranty. Bezpečnostní stav v zemi se pod tíhou kriminality páchané migranty den ode dne zhoršuje. Švédsko se dle britského deníku pomalu propadá do naprostého chaosu.

Švédsko je na tom hodně zle. Země se prý kvůli uprchlíkům dostává na okraj propasti
Foto: MV ČR
Popisek: Utečenecký tábor - bývalá věznice - v Drahonicích v Ústeckém kraji.

Švédsko se svou populací 9,5 milionů obyvatel obdrželo v loňském roce 160 000 žádostí o azyl, což je v přepočtu na jednoho obyvatele zdaleka nejvíce z celé Evropy. V důsledku štědré přistěhovalecké politiky v zemi závratným tempem narůstá počet tzv. „no go“ zón, kde se soustřeďují muslimští migranti a páchají zde trestnou činnost. Terčem násilí se nejenom v těchto oblastech stávají civilisté, a dokonce i policisté. „Podle tajné zprávy švédské národní vyšetřovací služby existuje po celé zemi dvaapadesát oblastí, které lze nazvat ‚no go‘ zónami,“ uvádí Express.

V „no go“ zónách jsou běžně napadáni samotní policisté a vyjíždějí tam k případům nejméně v počtu dvou policejních hlídek. Rozsáhlá destrukce švédského práva, norem chování a zvyklostí však probíhá po celé zemi. Jenom za letošní leden došlo k téměř dvaceti sexuálně motivovaným útokům, které spáchali migranti na švédských ženách. Jak The Express uvádí, tak v loňském roce v průměru přicházelo do Švédska 4 až 5000 žadatelů o azyl měsíčně. Jejich rekordní počet zaznamenaly potom švédské úřad v říjnu, kdy do země vstoupilo přes 39 000 lidí.

Celý text v angličtině máte k dispozici ZDE.

Se zvýšenou kriminalitou si neví rady ani švédská policie. Počet nahlášených incidentů v uprchlických centrech se v loňském roce zvýšil v porovnání s rokem 2014 ze 148 na 322. „Švédskem v posledních týdnech otřásla smrt dvaadvacetileté švédské dobrovolnice, která se od loňského září starala v uprchlickém centru o několik dospívajících migrantů. Jeden z nich ji nakonec ubodal k smrti. Další člověk zemřel v průběhu tohoto víkendu, když se stal obětí násilností zase v jiném uprchlickém táboře,“ uvádí The Express.

Švédové se dle britského deníku v důsledku chování migrantů a nečinnosti policie obracejí ke „krajní pravici. Jak The Express připomíná, nedávno v odplatě zasáhli proti migrantům neznámí maskovaní muži. Reagovali na šokující sdělení jednoho z policistů v médiích, který připustil, že švédská policie již nemá věci pod kontrolou. „Odmítáme nadále akceptovat opakované útoky a obtěžování švédských žen. Nebudeme jen tak nečinně přihlížet, jak je naše kdysi bezpečná společnost ničena přicházejícími migranty,“ uváděli maskovaní muži ve svých letácích.

„Podle listopadového průzkumu se 41 % Švédů domnívá, že země přijímá až příliš velké množství uprchlíků; představuje to ve srovnání se zářím nárůst o dvanáct procent. Již v loni v srpnu se stala mezi voliči nejvíce populární protiimigrantská strana Švédští demokraté,“ připomíná britský deník a dodává, že si obtíže začínají konečně uvědomovat i vládní strany. „Ministr vnitra Anders Ygeman avizoval, že vláda chce deportovat 80 000 neúspěšných žadatelů o azyl. Zdá se ovšem, že podobná opatření přicházejí příliš pozdě. Občané země jsou znepokojeni především tím, jakým způsobem se bude integrovat dalších 150 000 migrantů z velmi odlišných kultur,“ uzavírá The Express.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pro

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Jak se vám se Svobodou jedná?

Zdá se, že má problém se s ostatními dohodnout. Za mě je to strašně arogantní člověk, osobně ho sice neznám, ale když ho vidím, tak na mě působí jak červený hadr na býka

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Podpora vlády visí na vlásku, varoval politolog. V zimě může být husto...

18:38 Podpora vlády visí na vlásku, varoval politolog. V zimě může být husto...

Výsledky nedávno uskutečněných komunálních a senátních voleb podle politologa Tomáše Lebedy nemůže ž…