Švejnar se štítí sociální demokracie, napsal naštvaný Dienstbier

3. 5. 2012 16:19

Sociální demokraté ještě stále nemají definitivně jasno v tom, koho podpoří v souboji o Hrad, až post prvního muže v zemi opustí Václav Klaus. Ekonom Jan Švejnar agentuře ČTK naznačil, že s kandidaturou stále váhá, a pokud na ni kývne, tak jen jako nestranický kandidát. To ale rozlítilo dalšího ze zájemců o Hrad senátora Jiřího Dienstbiera. Napsal, že se ekonom nejsilnější opoziční strany (tedy ČSSD) štítí.

Švejnar se štítí sociální demokracie, napsal naštvaný Dienstbier
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor za ČSSD Jiří Dienstbier
reklama

ČSSD stále váhá, zda postaví vlastního kandidáta do boje o Hrad, či zda podpoří nestranického kandidáta. Nabízí se ekonom Jan Švejnar, který je, alespoň podle průzkumů, jedním z favoritů přímé volby. Ten však dosud jasně neřekl, zda bude kandidovat. Pokud k tomu vůbec dojde, jistě to prý nebude v barvách ČSSD.

Dienstbier může zůstat sám

„Včerejší nekorektní vyjádření Jana Švejnara mě však zaskočilo. Prostor pro slušnou debatu moc nedává. Sebevědomá a hrdá strana může těžko akceptovat přístup: Štítím se vás, nechci se o vás umazat, ale dovolím vám, abyste mě podpořili", napsal na svém profilu Dienstbier.

Reagoval tak na Švejnarův výrok, že se podpoře od sociálních demokratů nebrání, ale neměl by nic ani od podpory jiných stran. Je prý na ČSSD, k jaké variantě se nakonec přikloní. Jestli spolu s jinými stranami podpoří jeho jako nestraníka, nebo zvolí cestu stranického kandidáta Jiřího Dienstbiera. Ale, jak již bylo řečeno, může se stát, že Švejnar do přímého souboje o Hrad nakonec vůbec nenastoupí. Definitivní rozhodnutí prý oznámí až ve chvíli, kdy bude přijat prováděcí zákon k přímé volbě prezidenta.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Právo demonstrovat! Kalousek podpořil Mináře

22:12 Právo demonstrovat! Kalousek podpořil Mináře

„Doufám, že si to lidé nenechají líbit. Vláda se neštítí ani po ukončení nouzového stavu dál omezova…