Svět je poblázněný, chce nám nařizovat kdy spát, co jíst, co kupovat. Proti tomu budu bojovat, je odhodlaný Kubera

24.11.2018 11:31

Dlouholetý teplický primátor Jaroslav Kubera letos vyměnil primátorskou židli za křeslo předsedy Senátu. Ten podle tohoto občanského demokrata může být užitečný ve chvíli, kdy je potřeba pomoci s přehledností zákonů. Rozhovor přinesly Lidové noviny.

Svět je poblázněný, chce nám nařizovat kdy spát, co jíst, co kupovat. Proti tomu budu bojovat, je odhodlaný Kubera
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jaroslav Kubera
reklama

Senátoři by podle Jaroslava Kubery rozhodně neměli hlasovat pro další regulace a zbytnění státu. „Senát je jako sbor profesionálních hasičů, který sedí na základně, v uvozovkách nic nedělají, a teprve když začne hořet, jsou jim všichni vděční, že uhasili oheň, než dojde k jejich domu. To nejdůležitější je svoboda – to je to klíčové, ale bohužel je to přesně to, co si v běžném životě moc neuvědomujeme. Často jásáme, když je omezena svoboda jiných, protože máme dojem, že se nám to líbí, a vzápětí vidíme, že se nás to také dotýká,/ poznamenal Kubera.

Anketa

Hlasovali byste pro pád současné vlády Andreje Babiše?

10%
90%
hlasovalo: 28133 lidí
On sám chce lidi přesvědčit, aby chodili k volbám do Senátu, ale nikoho nutit nechce. „Dnes je svět tak poblázněný, že nám chce nařizovat, kdy máme jít spát, kdy máme vstávat, kdy nakupovat a co. To jsou myšlenky, které jsou mi cizí, a budu proti nim bojovat. Normální regulace je přirozená, ale ta přehnaná, kde stát zasahuje do života lidí, kde mu do toho nic není, tu by Senát neměl podporovat,“ zmínil.

Kubera se vyjádřil také k aktuální kauze premiéra Andreje Babiše ohledně cesty jeho syna na Krym. „Vybranou destinaci Rusko, Ukrajina, Krym považuji za nebezpečnou kvůli spekulacím, které kolem toho mohou vzniknout, pak už se začalo spekulovat, jestli to nemá vliv na dostavbu jaderného bloku v Dukovanech, tam už je pak fantazie volná,“ zmínil Kubera.  

ODS podle něj má zase jednou šanci opět zvítězit ve volbách. Ale nesmí udělat zásadní chybu. „Všechna hnutí bývají sice krásnější a pro každého, ale zaniknou a vrátíme se ke starému krásnému modelu politických stran. Musím říci, že je mi velmi líto sociální demokracie, a chci, aby se dostala ze situace, kde je teď,“ dodal závěrem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Janek Ledecký a parazité z Evropských hodnot. Takoví morální ubožáci, že o jejich omluvu nestojí

15:54 Janek Ledecký a parazité z Evropských hodnot. Takoví morální ubožáci, že o jejich omluvu nestojí

Kdo je tu dezinformátor, ptá se řečnicky zpěvák Janek Ledecký, kterého Evropské hodnoty zařadily rov…