Svoboda se o dům v Dejvicích soudí dál

13.04.2010 10:11

Případ dědictví po restituentce Marii Kaprálkové bude i nadále pokračovat. V případu figuruje předseda KDU-ČSL Cyril Svoboda, který se soudí o činžovní dům.

Svoboda se o dům v Dejvicích soudí dál

Předseda KDU-ČSL Cyril Svoboda ještě v lednu tvrdil, že se neodvolá proti rozsudku Obvodního soudu pro Prahu 6. Soudil se s charitativní organizací o dům, který mu měla restituenta Kaprálková odkázat v závěti. Spor prohrál.

Jenže proti výroku soudu se nyní odvolal Úřad státu ve věcech majetkových, který je vedlejším účastníkem řízení. Nyní tak věch putuje k Městskému soudu v Praze. Pokud by se Úřad neodvolal, spor Svobody o činžovní dům v Dejvicích by tak definitivně skončil v jeho neprospěch. Uvádí to deník Právo.

Deník ale podotýká, že Svoboda v lednu s velkou pompou médiím oznámil, že se proti verdiktu soudu již neodvolá. Soud totiž určil, že druhá závěť charitativní organizace je platná. Kaprálková totiž ještě předtím, než zemřela, dům v jedné závěti odkázala charitě, ale v další pak Svobodovi, který Kaprálkové pomáhal s restitucí.

Podle Práva prý ale Svoboda musel vědět o tom, že jeho advokát poslal souhlas s tím, aby se odvolal vedlejší účastník sporu, tedy Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. „Žalobce sděluje, že s tímto odvoláním souhlasí," napsal Obvodnímu soudu pro Prahu 6 Svobodův advokát František Mészáros. Svoboda v tomto sporu totiž figuruje coby žalobce.

Čtěte také:
Celý internet se baví přepisem hádky Béma a Svobody

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: olb

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vystrčil dramaticky oslovil novináře: Prezident není schopen vykonávat funkci, lékaři to řekli jasně

17:48 Vystrčil dramaticky oslovil novináře: Prezident není schopen vykonávat funkci, lékaři to řekli jasně

Prezident Miloš Zeman není schopen vykonávat žádné pracovní povinnosti a návrat k výkonu prezidentsk…