Svoboda, soukromí, prosperita. Sledovali jsme konferenci Soukromníků v pražském Parkhotelu

12.11.2015 18:06

Strana soukromníků České republiky dnes v Praze uspořádala odbornou konferenci. Panelisté přednesli jedenáct příspěvků na téma právní džungle, ochrana soukromí či kroky vlády k rozvoji svobody podnikání v České republice. Konference se konala pod záštitou senátora Ivo Valenty.

Svoboda, soukromí, prosperita. Sledovali jsme konferenci Soukromníků v pražském Parkhotelu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kandidátka do Senátu za Soukromníky Vendula Pizingerová

Odborná konference měla v podtitulu tematické okruhy Aktivní občan, Fungující rodina, Malý stát. Podle předsedy strany Petra Bajera se jasně ukázalo, že etablující se Strana soukromníků přitahuje kvalitní odborníky. „Byli tu Tomáš Ježek, bývalý ministr privatizace, Jan Kocum z Univerzity Karlovy, který mluvil o důchodech a nepříznivém demografickém vývoji, zástupce Asociace soukromých zemědělců ČR s fundovanou analýzou situace soukromých zemědělců. Nechyběl ani náš kandidát do Senátu Jan Koukal. Odborné zázemí je základní cestou, na které můžeme stavět naši snahu, jak vystavět tolerantní společnost a trvale udržitelnou prosperitu. Fórum alternativních názorů k současné politice státu je cestou, která vede k tomuto cíli,“ řekl PL Petr Bajer.

Odborné konference SsČR by měly do budoucna dát prostor hostům z organizací, které reprezentují aktivnější část společnosti, a to tu, která je nejvíce postižena státními regulacemi. Do odborného zázemí soukromníků se na konferenci zapojila i prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje Vendula Pizingerová, která byla dnes představena jako kandidátka ve volbách do Senátu v příštím roce. „V České republice je dnes 65 tisíc neziskových organizací. To je obrovské číslo. Neziskové organizace dlouhodobě poškozuje nekoncepčnost jejich financování z prostředků státu i soukromých zdrojů. Neziskový sektor u nás nemá důvěru. Ze čtyř milionů ekonomicky aktivních lidí jen pouhá tři procenta do něho přispívají. Velmi nás poškozuje, že v  naší zemi jako jediné v rámci tzv. Visegrádu neexistují daňové asignace,“ uvedla na konferenci Pizingerová.

Garant dnešní odborné konference senátor Ivo Valenta z ní byl nadšen. „Když jsem to tady slyšel, mám až obavy, abychom to nepřehnali a neměli pocit, že chceme mluvit do všeho. Reakce lidí, kteří přijeli z nejrůznějších míst naší země, byly naprosto spontánní. To nebyla jen diskuse, ale i výborné příspěvky. Určitě na jaře svoláme konferenci další,“ řekl PL Valenta. Je přesvědčen, že odborné konference strany by měly mít svou periodicitu. Pro příští rok počítá se dvěma. Druhá by se měla uskutečnit v září před krajskými a senátními volbami. SsČR počítá v brzké budoucnosti zejména s kulatými stoly v jednotlivých krajích. Ty by měly ukázat první data, jak si strana stojí v oblibě u veřejnosti.

    
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Josef Petrů

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V Brně to vře. Hnutí Žít Brno se přihlásilo o uprchlíky z Itálie a je zle: Vlastizrada. Proto ty tisíce volných bytů...

16:47 V Brně to vře. Hnutí Žít Brno se přihlásilo o uprchlíky z Itálie a je zle: Vlastizrada. Proto ty tisíce volných bytů...

Hnutí Žít Brno volá po přijímání migrantů do Česka a už přicházejí reakce. O slovo se hlásí mimo jin…