Svobodný Matějka se zastává Putina: Dokáže držet Rusy na uzdě

26.12.2011 9:29 | Zprávy

Blogger a místopředseda Strany svobodných občanů František Matějka upozorňuje na některé termíny a nepřesné počty, které se v médiích vyskytují v souvislosti s demonstracemi v Rusku. Ukazuje, jak by se v médiích referovalo o České republice, pokud by i zde došlo k „masovým demonstracím“ nebo „největšímu odporu od doby XY“.

Svobodný Matějka se zastává Putina: Dokáže držet Rusy na uzdě
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Přílet ruského exprezidenta

Rusko má 142 milionů obyvatel, ale na demonstrace chodí 100 tisíc lidí. To znamená účast kolem 0,07 procent všech Rusů. Pokud bychom stejné procento uplatnili na Česko, mohlo by se už při shromáždění 7000 Čechů psát o „masových demonstracích“, „největším odporu od doby XY“, „Češi už toho mají dost“ a o dalších.


Matějka udává čísla demonstrujících: v Petrohradě to bylo 1500 lidí, v Novosibirsku kolem 700 a v Permu 500. Petrohrad má ale 4,8 milionů obyvatel, Novosibirsk 1,5 milionu a Perm podobně jako Praha, tedy kolem 1 milionu.


I s poloviční podporou by měl Putin víc voličů, než mají strany v evropských zemích


Na svém blogu na serveru iDnes.cz Matějka píše se skepsí o tom, jak lidé shromáždění na náměstích spolu drží i po případném odchodu Putina. Jedná se totiž o lidi s různorodým politickým přesvědčením – anarchisty, environmentalisty, komunisty či mládež z měst.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vfe

Mgr. Ivan Adamec byl položen dotaz

Co jste udělali pro podnikatele za poslední 4 roky?

Vždyť jste nám spíš uškodili hlavně třeba navýšením minimálních odvodů a zrušily řadu daňových zvýhodnění. Jak jste to jako ODS mohli dopustit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Důchod 11 tisíc. Jak z toho vyžít?“ Fialu nezachránila ani Pazderková

12:02 „Důchod 11 tisíc. Jak z toho vyžít?“ Fialu nezachránila ani Pazderková

Co se vládě povedlo a co naopak? I o tom mluvil premiér Fiala v rámci debaty v Českých Budějovicích.…