TOP 09 odmítla návrh ODS na společné kandidáty do senátních voleb

24.04.2012 12:33 | Zprávy
autor: vfe

Předsednictvo TOP 09 dnes odmítlo nabídku ODS z pondělí, aby strany v některých volebních obvodech postavily pro volby do Senátu společné kandidáty. ČTK to sdělila mluvčí strany Alžběta Plívová. Strana ministra zahraničí Karla Schwarzenberga prý není přesvědčena o tom, že v regionálních organizacích ODS "převládají ideje nad klientelistickými podnikatelskými zájmy".

TOP 09 odmítla návrh ODS na společné kandidáty do senátních voleb
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předsednictvo TOP 09

V pondělí oznámil po jednání špiček občanských demokratů premiér a předseda ODS Petr Nečas, že grémium ODS má seznámit "předsednictvo TOP 09 s nabídkou na nominaci společných kandidátů obou stran pro podzimní senátní volby v některých senátních obvodech". Nečekaná nabídka zástupce TOP 09 překvapila, její místopředseda Miroslav Kalousek se omezil na prohlášení, že o ní strana bude muset teprve diskutovat.

ODS jednala v dobré vůli, ale převládají u ní klientelistické vazby

Podle Plívové v úterý předsednictvo TOP 09 nabídku probralo a ocenilo iniciativu koaličního partnera směřující k vyšší míře spolupráce a koordinovanému postupu v senátních volbách.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

Chat Control

Co je podle vás za tím, že EU na jeho uzákonění tak lpí? Sama tvrdíte, že vzdor proti zákonu je, ale nestačí to. Podle mě nás prostě chce EU sledovat za každou cenu, a to je alarmující.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Pořád je tam Benda.“ Kupka v Budějovicích schytal nečekanou otázku

15:25 „Pořád je tam Benda.“ Kupka v Budějovicích schytal nečekanou otázku

„Dcera se zlobí, že je tam pořád ten Benda,“ zaznělo mimo jiné z publika na českobudějovické besedě …