Tady je prý český Donbas: Lidé nemají práci, volí komunisty a možná by se také rádi odtrhli

10.12.2014 7:56 | Zprávy

I Česká republika má svůj Donbas. Nachází se na Těšínsku a vládnou mu komunisté. Informuje o tom server aktuálně.cz.

Tady je prý český Donbas: Lidé nemají práci, volí komunisty a možná by se také rádi odtrhli
Foto: Daniela Černá
Popisek: Magistrát Havířova

Havířov – téměř osmdesátitisícové město, jehož devízou byla spoustu let podobně jako u ostatních měst těšínského Slezska těžba černého uhlí. Jenomže před téměř osmi lety tu horníci sfárali naposled. A město strádá. Bez práce je zde dle statistik čtrnáct procent obyvatel, na jedno volné pracovní místo připadá osmdesát uchazečů. Pro srovnání, v celém Česku činí podle aktuálně.cz nezaměstnanost sedm procent.

Sociální problémy jedné z někdejších výkladních skříní komunistického režimu velmi promluvily do podzimních komunálních voleb. Tradičně levicové město po nich zčervenalo ještě víc a stalo se tak patrně nejlevicovějším bodem České republiky. Druhá KSČM totiž uzavřela koalici s třetím Hnutím ANO a místním Hnutím pro Havířov, čímž odsunula první ČSSD do opozice. Primátorem města se stal komunista Daniel Pawlas.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: luš

To jako vážně?

Myslíte, že o tom, kdo by měl být premiér má rozhodovat nějaký posudek? A co volby a lidi? Berete jejich rozhodnutí vůbec vážně? Jestli politik může kandidovat, proč by nemohl být pak ministr, premiér nebo třeba prezident? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Putina odboural vtipem a odpůrci vypění. Úplně nahý Jarek Nohavica

10:00 Putina odboural vtipem a odpůrci vypění. Úplně nahý Jarek Nohavica

Spokojený a oblíbený umělec, který na výtky ohledně medaile od Vladimira Putina odpovídá vtipem. Ale…