Tady je všechno v úplném pořádku, hlásí obyvatelé Bělé, kde držíme běžence

12.08.2015 10:26

Až pět stovek nelegálních migrantů žijí v detenčním táboře v Bělé pod Bezdězem. Jakou s nimi mají zkušenost místní, popisuje server Aktuálně.cz.

Tady je všechno v úplném pořádku, hlásí obyvatelé Bělé, kde držíme běžence
Foto: Reprofoto:ČT
Popisek: Uprchlíci v Bělé - Jezové začali po návštěvě ministra Chovance demolovat zařízení

Areál je obehnán čtyřmetrovým plotem s ostnatým drátem. Ze všech stran je obklopen borovými lesy a ze silnice není téměř vidět. Uprchlíci zde čekají na vyhoštění nebo přesun do země, která má vyřídit jejich žádost o azyl. Ostraha se s nimi navíc nepáře, poté, co se běženci dostanou za bránu tábora, vezme jim peníze i mobily. Denní režim běžencům diktují zaměstnanci tábora, večerka je v jedenáct. 

Místní si na tábor vesměs nestěžují. Prý kdyby o něm média nepsala, ani by nevěděli, že tam uprchlíci jsou, problémy prý nemají. Dana, kterou server Aktuálně.cz oslovil, uvedla, že lidé by si měli vzpomenout, jak Češi utíkali za komunismu na Západ. „Taky tam, než jim úřady vyřídily papírování, bydleli v lágru. Jsou to přece lidi jako my,“ říká.

Ani starosta Bělé Milan Lomoz proti uprchlíkům neříká křivých slov. Podle něj by se lidé mohli více bát pacientů z psychiatrické léčebny v nedalekých Kosmonosích, ze kterých čas od času někteří utečou. „Těch bych se bál víc, o nich bylo známé, že mohou být nebezpeční. Vezměte si, co se stalo ve Žďáru nebo Uherském Brodě,“ připomíná.

Původní text ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mluvčí elfů: Když mluví o svobodě Volný, není to, jako když o ní mluvil Václav Havel. Diskutovat může jen seriózní partner

18:48 Mluvčí elfů: Když mluví o svobodě Volný, není to, jako když o ní mluvil Václav Havel. Diskutovat může jen seriózní partner

Společnost pro obranu svobody projevu (SOSP) má nového nepřítele – internetovou skupinku tzv. Českýc…