Tahají nás za fusekli? Smrt „Usámy“ i lídra Islámského státu: Analytik má vážné podezření

29.10.2019 7:08

Analytik Petr Markvart, jenž se zabývá Blízkým východem a Afrikou, se na svém facebookovém profilu zaměřil na smrt Usámy bin Ládina a nyní na vůdce Islámského státu Abú Bakra Bagdádího.

Tahají nás za fusekli? Smrt „Usámy“ i lídra Islámského státu: Analytik  má vážné podezření
Foto: Youtube.com
Popisek: Vlajka Islámského státu

Stávající pán Bílého domu Donald Trump oznámil, že americké speciální jednotky dovedly nejhledanějšího teroristu světa Abú Bakra al-Bagdádího před Boží spravedlnost. Trump za skvělý zásah poděkoval jak svým vojákům, tak Rusům, Iráčanům, Turkům, Syřanům a Kurdům, kteří se podíleli na úspěšné operaci. Abú Bakr al-Bagdádí podle Trumpa nezemřel jako hrdina. Když věděl, že se blíží jeho smrt, brečel a skučel jako zbabělec. Nakonec Trump kritizoval Evropu.

„No, tak si shrňme, co nám řekli o smrti dvou nejhledanějších teroristů světa: Usáma bin Ládin byl zastřelen členy týmu 6 U.S. Navy SEAL v pákistánském Abbottábádu, jeho mrtvé tělo převezeno na leteckou základnu v Baghrámu a odtud na palubu letadlové lodi CVN-70 U.S.S. Carl Vinson, z které bylo shozeno do moře. Ibrahím Awwád Alí al-Badrí (a.k.a. Abú Bakr al-Bagdádí) se v bezvýchodné situaci odpálil sebevražednou vestou v tunelu pod severosyrskou vesnicí Baríša při operaci U.S. Delta Force. Celý objekt byl poté zničen leteckým úderem,“ poznamenal úvodem k úmrtí obou mužů Markvart.

„Ani v jednom případě se těla nedochovala a obě operace posloužily zejména jako velké PR pro prezidenty Obamu a Trumpa. Hezké je porovnat záběry, pořízené údajně při sledování obou operací. Zatímco Trump a jeho hoši jsou vzorně usazení za stolem, jako by se fotili na občanku, při té Obamově akci panuje v Situation Roomu zjevná levičácká anarchie a nakukují tam všichni, od sekretářek po řidiče. Člověk se nějak nemůže ubránit pocitu, že nás tehdy i teď tak trochu tahají za fusekli...“ dodal Markvart.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nový ministr školství Balaš: Děkan plzeňských práv, co podivně přijal „osobnost“ Jana Rumla

20:02 Nový ministr školství Balaš: Děkan plzeňských práv, co podivně přijal „osobnost“ Jana Rumla

Hnutí STAN vybralo za nového ministra školství právníka Vladimíra Balaše. Někdejší ředitel Ústavu st…