Tahanice o zbylé miliony na sKartách. Banka se pře s ministerstvem, kdo to řekne klientům

09.05.2015 21:55

Exministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) si vysloužil ostrou kritiku za zavedení známých sKaret. Ty sice byly zrušeny ještě končící vládou Petra Nečase (ODS), ale lidé mají na účtech u České spořitelny ještě stále uloženy miliony korun, jde o peníze z dávek vyplacených státem. Informuje o tom Česká televize. Banka ovšem předává „horký brambor“ MPSV a opozice nešetří kritikou.

Tahanice o zbylé miliony na sKartách. Banka se pře s ministerstvem, kdo to řekne klientům
Foto: Hans Štembera
Popisek: sKarta

Lidé na účty spojené s sKartami u České spořitelny dostávali invalidní důchody či jiné dávky. Když karty skončily, Česká spořitelna krátce klienty upozorňovala, že mají na účtech prostředky, se kterými mohou naložit podle vlastního uvážení. Řada lidí tak neučinila a u bankovního ústavu stále leží na 11,5 milionu korun. S tím by rádo ministerstvo něco udělalo, hodlá v tomto smyslu apelovat na banku, aby znovu informovala klienty.

Česká spořitelna se však brání tvrzením, že pověstný „horký brambor leží na straně MPSV. „Od ledna do dubna si vybrali lidé peníze v částce asi 450 000 korun. Dosud si vybralo peníze téměř devadesát procent lidí,“ sdělila mluvčí České spořitelny Kristýna Havligerová. „Pokud se na nás ministerstvo obrátí, budeme to řešit. Nicméně informovanost je především na straně ministerstva,“ dodala.

Pokud si někdo dnes chce peníze vyzvednout, musí dorazit na pobočku České spořitelny s platným dokladem totožnosti, což může být pro řadu seniorů či handicapovaných spoluobčanů problém. Kritikou v této souvislosti nešetří ani Helena Langšádlová z TOP 09, která nechápe, proč se současná vláda více nestará o to, aby se peníze dostaly k tomu, komu patří.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pokud si sem pustíme Afričany, Araby a Afghánce... Foldyna vypustil balónek. A už to lítá

9:55 Pokud si sem pustíme Afričany, Araby a Afghánce... Foldyna vypustil balónek. A už to lítá

Předseda SPD Tomio Okamura na sociální sítí Facebook varuje slovy člena svého hnutí Jaroslava Foldyn…