Tajnosti v Bruselu. Smlouvy na vakcíny nemohli vidět ani poslanci, tvrdí Konečná

12.01.2021 17:33

Komunistickou europoslankyni Kateřinu Konečnou zlobí skutečnost, že ani ona, ani další europoslanci nemohou vidět smlouvy s výrobci vakcín proti covidu-19. Podle jejích slov byla předložena pouze smlouva se společností CureVac. Píše o tom server iDNES.cz.

Tajnosti v Bruselu. Smlouvy na vakcíny nemohli vidět ani poslanci, tvrdí Konečná
Foto: Repro Youtube
Popisek: Europoslankyně Kateřina Konečná
reklama

„Nejsem spokojená s tím, že nám poslancům Evropská komise zpřístupní k nahlédnutí pouze jedinou smlouvu na hromadné nákupy vakcín z šesti možných, a to se společností CureVac,“ nechala se slyšet europoslankyně za KSČM Kateřina Konečná. Uvedla, že jí vadí, že europoslanci nemohou vidět ani smlouvy se společnostmi Pfizer a BioNtech či od firmy Moderna. Obě vakcíny přitom jsou už i v Česku. 

I přestože se podle Konečné na výboru ENVI hovořilo se zástupci Evropské komise o hromadných nákupech vakcín, ona sama není s vystoupením zástupkyně příslušného odboru Komise Sandry Galliny spokojená vůbec. Společnost CureVac, od níž byla smlouva k nahlédnutí, přitom ještě nemá vakcínu ani vyvinutou. 

„Pro nás jako poslance a pro veřejnost je teď nezbytné vidět především smlouvu se společností Pfizer/BioNTech a také se společností Moderna, protože to jsou ty vakcíny, které dnes lidé dostávají,“ dodala europoslankyně, která znalost a transparentnost smluv vnímá jako důležité k tomu, aby poslanci uklidnili veřejnost a zvýšili zájem o tyto vakcíny.  

Ing. Kateřina Konečná

  • KSČM
  • Jsem poslankyně - díky Vám, pro Vás, s Vámi
  • europoslankyně

Konečná uvedla, že ze smlouvy se společností CureVac si mohou europoslanci udělat výpisky jen tužkou a o věcech ze smlouvy nesmějí s nikým mluvit. „Takže nulová veřejná kontrola smluv pokračuje dál,“ uzavřela.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Nikdy neodstoupím!“ zahřměl z Partie Babiš. Velký výprask dostal „škůdce ekonomiky“ Středula

13:26 „Nikdy neodstoupím!“ zahřměl z Partie Babiš. Velký výprask dostal „škůdce ekonomiky“ Středula

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) rozjel v Partii CNN Prima News pořádnou kanonádu. Zopakoval, že ni…