Tajný penězovod? Veřejné peníze prý jdou zelenému hnutí

04.07.2016 6:32 | Zprávy

Někdejší brněnský radní za ODS Robert Kotzian dnes působí v pozici předsedy spolku Brno+, který si klade za cíl prosazovat rozvojové projekty, jež mají být ku prospěchu jihomoravské metropole. Kotzian si však nevšímá jen rozvojových projektů ve městě, ale také toho, kudy tečou městské peníze. A zarazilo ho údajné propojení městského penězovodu a Hnutí DUHA.

Tajný penězovod? Veřejné peníze prý jdou zelenému hnutí
Foto: ČT
Popisek: Robert Kotzian, 1. náměstek primátora města Brna

„Z úrovně Úseku rozvoje města Magistrátu města Brna, který podléhá přímému řízení náměstka primátora Martina Andera (Strana zelených), dochází ke skrytému financování Hnutí DUHA. Martin Ander byl přitom do roku 2006 ředitelem Hnutí DUHA,“ píše Kotzian na serveru spolku Brno+.

Úsek rozvoje města podepsal na konci listopadu 2015 smlouvu o provedení práce se dvěma aktivisty Hnutí DUHA – s Václavem Peclem a Hanou Sedalovou. Od prosince do června jim bylo podle Kotziana za provedenou práci pro jihomoravskou metropoli vyplaceno dohromady 140 600 korun.

Na tom by nebylo nic špatného, kdyby nevykonávali práci, která slovy bývalého městského radního přísluší zaměstnancům Magistrátu města Brna. Město tedy služby Pecla a Sedalové nepotřebuje a platí je zbytečně.

Celý text Roberta Kotziana najdete zde

Kotzian dále připomíná, že pod hlavičkou Hnutí DUHA je vedena kampaň přípravného výboru referenda o železničním uzlu v Brně. Jelikož se oba aktivisté na přípravě referenda podílejí, tak podle někdejšího městského radního lze říci, že město skrytě finančně podporuje kampaň Hnutí DUHA.

Sluší se však dodat, že aktivisté ve stejném duchu kritizují Spolek Brno+ za to, že se mu dostává podpory od Jihomoravského kraje.    

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Zajímá mě, co si přeje ODS?

Protože vy na jednu stranu tvrdíte, že: ,,Zdá se, že si voliči nepřejí další federalizaci EU, bezbřehou migraci a ničení konkurenceschopnosti a životní úrovně radikální zelenou ideologií vtělenou do Green Dealu. To je nadějná zpráva." Jak ale vysvětlíte vaše spojení s Lidovci a TOPkou? Nemyslíte, že...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Švýcarský summit o Ukrajině: Biden chyběl, Zelenského to rozrušilo

21:49 Švýcarský summit o Ukrajině: Biden chyběl, Zelenského to rozrušilo

Kolem 100 zemí a organizací se účastní dvoudenní konference ve Švýcarsku, která má nalézt cestu k mí…