Tak Vladimíre Vladimiroviči, co bude s tím placením? Zemam chce prý s Putinem řešit hlavně pohledávky českých firem

7. 5. 2015 21:45

Prezident Miloš Zeman chce při schůzce se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem řešit pohledávky českých podniků v Rusku. Řekl to dnes novinářům k tématům schůzky s Putinem, která se uskuteční v sobotu v Moskvě. Zeman ruskou metropoli navštíví kvůli oslavám 70. výročí vítězství Rudé armády nad nacistickým Německem.

Tak Vladimíre Vladimiroviči, co bude s tím placením? Zemam chce prý s Putinem řešit hlavně pohledávky českých firem
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Prezident Miloš Zeman navštívil Milovice a Čáslav

"Řada našich podniků má v Rusku obrovské nesplácené pohledávky a já místo řešení situace planety, případně přilehlých galaxií, daleko raději řeším ekonomické problémy," řekl Zeman. Již dříve naznačil, že kromě hospodářských vztahů hodlá se šéfem Kremlu hovořit o řešení ukrajinské krize.

Zeman bude kromě kyperského prezidenta Nikose Anastasiadise jediným prezidentem členského státu Evropské unie, který bude 9. května v Moskvě přítomen. Česká vláda schválila Zemanovu cestu do Moskvy v polovině dubna až napodruhé, když její projednávání nejdříve přerušila kvůli sporům okolo možné účasti Zemana na moskevské vojenské přehlídce. Hrad před druhým kolem schvalování oznámil, že Zeman se přehlídky nezúčastní.

Putin během oslav bude například v pátek jednat s prezidenty Číny a Kazachstánu, kromě toho má na programu neformální setkání prezidentů členských zemí Společenství nezávislých států a summit Euroasijské hospodářské unie. V sobotu bude jednat nejen se Zemanem, ale také s prezidenty Egypta, Indie, Vietnamu a Jihoafrické republiky. V neděli čeká ruského prezidenta diskuse s německou kancléřkou Angelou Merkelovou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO  Zdeněk Svěrák vypráví, jak ho posiluje, když si přečte poctivý Respekt

20:07 VIDEO Zdeněk Svěrák vypráví, jak ho posiluje, když si přečte poctivý Respekt

Známý český herec Zdeněk Svěrák tentokrát nevyjadřoval podporu politickým kandidátům, nyní po volbác…