Tak kde je ten nový PES, ptají se lidé. Nikdy jsem neřekl, že ho ukážeme veřejnosti, reaguje Blatný

1. 4. 2021 18:20

Již delší dobu slibuje Ministerstvo zdravotnictví, že zaktualizuje systém PES s opatřeními vůči koronaviru. Ani dnes se však neukázal. Ministr zdravotnictví Jan Blatný se však hájí, že nikdy neřekl, že jej ukáže veřejnosti. Píše to server Echo24.cz.

Tak kde je ten nový PES, ptají se lidé. Nikdy jsem neřekl, že ho ukážeme veřejnosti, reaguje Blatný
Foto: Repro ČT
Popisek: Ministr zdravotnictví Jan Blatný
reklama

Resort zdravotnictví sice sliboval, že k odhalení nového aktualizovaného systému PES dojde ještě před Velikonocemi, dnes však hlavní hygienička Pavla Svrčinová na tiskové konferenci žádný nepředstavila. „Nový systém je v pokročilé fázi vývoje,“ řekl šéf resortu zdravotnictví Blatný.

Podle jeho slov však nikdy nesliboval, že se PES vydá před velikonočními svátky na veřejnosti. Prý jen řekl, že před Velikonoci bude k dispozici odborným skupinám k diskusi. „Nemyslím si, že jsem řekl, že bude k dispozici pro veřejnost,“ uvedl Blatný. 

De facto to ale slíbila Svrčinová, která na tiskové konferenci 26. března řekla, že systém bude připravený k představení před Velikonocemi. O odborných skupinách však nemluvila. 

Nový PES by měl mít opět formu tabulky, ale již se nebude používat číselné skóre. „Kritériem bude mimo jiné počet nově nemocných na 100 000 obyvatel a zřejmě i procento pozitivních testů na covid-19. Procento by se ale nepočítalo z testů, které se dělají preventivně ve firmách či u veřejnosti, ale pouze z těch, které jsou nařízené z diagnostického nebo epidemiologického důvodu,“ píše Echo24.cz. Současným systémem PES se vláda už delší dobu neřídí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Při utahování přidávali další restrikce, při rozvolňování chtějí vyhodnocovat? Paznehti! Smejkalova poradní skupina dostala úder. Komentátor ve varu

17:33 Při utahování přidávali další restrikce, při rozvolňování chtějí vyhodnocovat? Paznehti! Smejkalova poradní skupina dostala úder. Komentátor ve varu

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Přínos poradní skupiny MeSES při ministerstvu zdravotnictví, vedené…