Tak si ty domy koupíte, vymyslel Josef Monsport řešení pro lidi z Horoměřic

26.07.2018 9:37 | Zprávy
autor: vef

140 milionů korun by mohlo spasit šedesátku rodin, kterým soud nařídil vystěhování z jejich domů H-Systemu v Horoměřicích. Taková částka by mohla stačit na to, aby si pozemky i domy lidé koupili. O řešení, jež včera naznačil správce konkurzní podstaty Josef Monsport, píše MF Dnes.

Tak si ty domy koupíte, vymyslel Josef Monsport řešení pro lidi z Horoměřic
Foto: Printscreen vysílání ČT
Popisek: Josef Monsport, správce konkurzní podstaty H-Systém

„Hodnota dostavby činila 90 milionů korun, lidé si tak mohli domy i s pozemky odkoupit za 140 milionů,“ popsal Monsport pro MF Dnes. Pro každou rodinu by to tak znamenalo 2,5 milionu korun. To však již před lety rodiny nepřijaly. Jak uvedl například Richard Stadler, cena je to pro něj nepřijatelná. „My se chceme domluvit celou dobu, ale za původní hodnotu, kterou ty pozemky měly, ne dneska,“ sdělil. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Ondřej Krutílek byl položen dotaz

VPN

Dobrý den pane Krutílku, nemáte jako já dojem, že regulace VPN jen potvrzuje, že Brusel chce prostě vermomocí zasahovat do soukromí lidí a šmírovat nás? To už je opravdu jak někde v Číně nebo Rusku.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Nečas mluvil kvůli Posseltovi o lůze. „Pracuje pro jisté lidi,“ přišel nám komentář

17:44 Petr Nečas mluvil kvůli Posseltovi o lůze. „Pracuje pro jisté lidi,“ přišel nám komentář

„Nemám jiné slovo než lůza,“ řekl o těch, kdo křičeli na jednání brněnského zastupitelstva na pamětn…