Kandidátku SPD pro evropské volby schválilo předsednictvo strany. David, který hnutí ve volbách povede, už za SPD kandidoval loni v říjnu do Senátu v obvodu Praha 12, získal tehdy 5,5 procenta a skončil pátý. Senátorem byl v tomto obvodu zvolen Pavel Fischer (nestraník).
Zařazení Okamury na poslední místo kandidátky označilo SPD za podporu předsedy hnutí pro ostatní kandidáty a zdůraznění významu voleb. Okamura se nicméně může do Evropského parlamentu dostat, pokud by díky preferenčním hlasům přeskočil ostatní kandidáty hnutí. Funkce europoslance je podle zákona s funkcí poslance českého Parlamentu neslučitelná.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk
Proč se podle vás kauza Dozimetr tak dlouho vleče?
Kdo je podle vás viníkem? A objektivně vzato, nevlečou se stejně dlouho i soudy kolem Babiše? Co jsem zaznamenal, tak se snad znovu řeší i Čapí hnízdo. A vlastně, není třeba celkově něco udělat s tím, jak se u nás soudy vlečou?
Další články z rubriky

15:50 Výzva Fialovi z řad jeho ODS jde dále, než kdo čekal
Jiří Minčič, člen ODS z Libereckého kraje, sepsal další díl svého občasníku „Bájná lhavost“, v němž …