Tak to je opravdu "cool": Rathův kraj spustil web pro mladé za 2 miliony

22.05.2012 13:23

Středočeský kraj potvrdil, že za provozování webu pro mladé tojecool.cz plánuje zaplatit celkem 2 miliony korun. Informaci přinesl server Lupa.cz. Na vytvoření webu přitom bylo použito 60 tisíc korun. Tato částka mnohonásobně překračuje standardní cenu této služby.

Tak to je opravdu "cool": Rathův kraj spustil web pro mladé za 2 miliony
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath
reklama

Předseda představenstva firmy Koch&Koch, která zakázku získala, Adam Černý mezitím na server Lupa.cz podal žalobu. Žádá omluvu a jeden milion korun kvůli zveřejňování nepravdivých informací. Jedná se přitom o stejného advokáta, který zastupoval zatčeného Davida Ratha.

Zakázka o 100 slovech

Za kompletní provoz webové stránky by kraj měl vynaložit částku 1,95 milionu korun.  Není přitom zcela jasné, zda je v této částce zahrnuta i suma 60 tisíc korun, která byla použita na vytvoření stránek či zda se jedná o ceny bez nebo s DPH. V současné době by kvalita webu tojecool.cz měla odpovídat většině vynaložených prostředků, protože určené finance byly již vyčerpány ze tří čtvrtin.

Server podle informací získaných od mluvčí Středočeského kraje Berill Maschekové mapuje způsob, jakým proběhlo zadání zakázky. Krajem byly 6. dubna 2011 osloveny celkem tři společnosti, není ale jisté, zda se všechny do soutěže přihlásily. Vítězná Koch&Koch přitom byla do obchodního rejstříku zapsána 16. února 2011, tedy měsíc a půl před vypsáním zakázky. Samotnému zadání k veřejné dvoumilionové zakázce je věnováno pouhých 100 slov.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rasová válka v USA: Trump udeřil. A mrtvý černoch? S ním to prý bylo všelijak

7:34 Rasová válka v USA: Trump udeřil. A mrtvý černoch? S ním to prý bylo všelijak

Protesty, rabování a zařazení organizace ANTIFA na seznam teroristických organizací. To vše zřejmě z…