Také podle Dienstbiera by měl Rath rezignovat

15.05.2012 14:02

Středočeský hejtman a poslanec ČSSD David Rath by měl podle místopředsedy strany Jiřího Dienstbiera opustit všechny stranické a veřejné funkce, potvrdí-li se informace o jeho obvinění v souvislosti s uplácením. Dienstbier to v úterý řekl ČTK. Předseda strany Bohuslav Sobotka dopoledne v České televizi uvedl, že Rath by měl opustit hejtmanskou funkci, pokud bude obviněn z trestného činu.

Také podle Dienstbiera by měl Rath rezignovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor za ČSSD Jiří Dienstbier
reklama

Policie spolu s Rathem zadržela dalších osm lidí, podezírá je z poškozování zájmů EU, podplácení či přijetí úplatku a sjednávání výhody při zadání veřejné zakázky. Obviněni byli zatím pouze někteří, mezi nimi i hejtman Rath.

"Pokud by se potvrdily ty informace, tak pak jediným logickým krokem je rezignace na jeho funkce, ať už stranické, nebo veřejné," uvedl pravděpodobný kandidát ČSSD na prezidenta Dienstbier. Podle něj bude v takovém případě Rathovi pozastaveno, stejně jako v ostatních případech, členství ve straně.

Podobně už dopoledne zareagoval Sobotka, podle něhož by si obvinění měli pozastavit členství v sociální demokracii, "nebo jim bude členství pozastaveno". "Pokud Rath bude obviněn, měl by rezignovat na funkci hejtmana Středočeského kraje, aby kauza nepoškozovala sociální demokracii," dodal Sobotka.

Hejtman by měl podle Dienstbiera opustit také dolní komoru parlamentu. "Já si neumím představit, jak by mohl normálně fungovat v Poslanecké sněmovně. On sám naznačil, že tento krok zvažuje, aby nezatěžoval sociální demokracii. Myslím si, že by to byl solidní přístup," uvedl Dienstbier.

Stínový ministr zdravotnictví ČSSD Rath už ráno oznámil, že zvažuje rezignaci na všechny své funkce, aby nepoškodil ČSSD před nastávajícími volbami.

SLEDUJEME Rathovo zadržení

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Křeček přitvrdil: Integrace Romů je problémem celé evropské civilizace

20:40 Křeček přitvrdil: Integrace Romů je problémem celé evropské civilizace

Ombudsman Stanislav Křeček tvrdí, že problém diskriminace Romů v české společnosti není veliký. „Roz…