Takové trošku nekorektní srovnání: Fidel Castro a Augusto Pinochet

28. 11. 2016 22:03

Ostře se opřel do politických špiček EU bloger Lubomír Stejskal. A to za to, jakými slovy se vyslovily na adresu Fidela Castra. Zároveň se pustil do srovnání Fidela Castra a Augusto Pinocheta.

Takové trošku nekorektní srovnání: Fidel Castro a Augusto Pinochet
Foto: commons.wikimedia.org/Volker Hüttig
Popisek: Fidel Castro v davu v roce 2005

Stejskal souhlasí s názorem pravděpodobného budoucího prezidenta USA Donalda Trumpa, který uvedl, že Castro byl brutální diktátor.

„Byli za Pichoneta vězněni, mučeni a vražděni jeho oponenti? Ano. Byli za Fidela vězněni, mučeni a vražděni oponenti revoluce? Ano. Kde je tedy rozdíl? Ptám se fanatických odpůrců chilského generála a stejně fanatických přívrženců kubánského comandanteho. Nebo platí, že co je dovoleno comandantemu, není dovoleno Pinochetovi?“ ptá se Stejskal.

Celý text je ZDE.

Pokládá si otázku, čím se Castro liší od Pinocheta. „Generálova éra přivedla Chile zpět k demokracii a ekonomické prosperitě, Fidelova Kubu nikoli. Zásadní rozdíl. Pinochet byl autokrat – v zájmu záchrany země před komunistickou totalitou (možná castrovského typu). Chile nebyla za jeho vlády totalitní zemí, Kuba pod jařmem Castra & spol. ano,“ podotýká bloger.

 

A ptá se, proč tuto pravdu nenalézáme v reakcích mnohých představitelů západních demokracií. „Proč mají potřebu vše politicky korektně ‚okecat‘? Proč je to zase Trump, kdo říká jasná slova? Fráze o ‚historické osobnosti‘ (Juncker), o tom, že ‚pro mnohé byl hrdinou‘ (Mogheriniová), jsou vskutku o ničem. Historickou osobností byl i Hitler. I on byl pro mnohé (zejména Němce) hrdinou. Začínám chápat, proč byla Británie, jmenovitě expremiér David Cameron, tak ostře proti tomu, aby byl Juncker ustanoven do své nynější funkce,“ píše dále Stejskal.

 

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vylili jsme kýbl špíny a močku navrch. Stačilo získat tuhle jednu fotografii z mítinku gazdíkovců v Poděbradech

4:42 Vylili jsme kýbl špíny a močku navrch. Stačilo získat tuhle jednu fotografii z mítinku gazdíkovců v Poděbradech

ParlamentníListy.cz v sobotu odpoledne obdržely snímek, který jednoznačně ukazuje na propojení byzny…