Takto muslimové ve Velké Británii zacházejí s odpadlíky. Opravdu nic hezkého

10.10.2016 21:13 | Zprávy

Muslimská komunita ve Velké Británii se prý potýká s narůstajícím počtem případů, kdy její členové opouštějí islám. Mnozí z nich se však podle zakladatelky Rady exmuslimů Maryam Namazie stávají pro své rozhodnutí terčem psychického i fyzického týrání.

Takto muslimové ve Velké Británii zacházejí s odpadlíky. Opravdu nic hezkého
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na Letnou za ministerstvo vnitra svolali muslimové modlitbu (arabsky salát). Protestovali tak proti zásahu policie minulý pátek

„Tisíce bývalých muslimů žijí ve strachu z pomsty a další se vůbec obávají ke svému rozhodnutí veřejně přiznat. Aktuálně čelí muslimská komunita tsunami ateismu a exmuslimové se cítí velmi ohroženi. Právě proto je zapotřebí udělat vše proto, aby nalezli podporu a bezpečí,“ říká padesátiletá aktivistka v rozhovoru pro deník Independent, která rovněž vystoupila v dokumentu televize ITV, jenž se zabývá osudy britských exmuslimů.

Podle Namazie existuje „velký počet bezejmenných lidí, kteří se potýkají po opuštění islámu se zneužíváním a diskriminací a nikdo o jejich trápení přitom neví“. „Čelí obrovské ostrakizaci a izolaci ze strany muslimských komunit. Jsou velmi často umlčováni nebo žijí dvojím životem. Navenek se stále chovají jako muslimové, nosí na obličeji závoj a pravidelně navštěvují mešity. Přitom už jsou dávno ateisté a islámu dali vale,“ tvrdí v Íránu narozená žena.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: pro

Martin Exner byl položen dotaz

Co by mi jako občanovi přineslo Euro?

A proč se zabýváte jeho zavedením zrovna teď? Vyřeší to snad problém, že naše mzdy jsou podprůměrné, a že je se vše zdražuje a čím dál víc lidí na spoustu věcí pořádně už ani nemá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nenechte propadnout hlasy, volte nás. Okamura dal výzvu voličům

7:30 Nenechte propadnout hlasy, volte nás. Okamura dal výzvu voličům

Tomio Okamura si řekl o hlasy voličů STAČILO! a Motoristů. Povšiml si, že v posledním volebním model…