Takto prý vypadají ruské plány invaze na Ukrajinu. Přinesl je německý bulvár

05.12.2021 6:26

Německý bulvární deník Bild přinesl údajné plány ruského útoku na Ukrajinu. Invaze má mít prý tři vlny. Plány popsal server Echo24.cz.

Takto prý vypadají ruské plány invaze na Ukrajinu. Přinesl je německý bulvár
Foto: repro youtube.com, tan
Popisek: Ukrajina

Německý deník Bild se ohledně zveřejněných plánů možného útoku Ruska na Ukrajinu odvolává na materiály od zdrojů v NATO. Potenciální útok by prý mohl probíhat ve třech vlnách – nejprve by Rusko zaútočilo od jihu, kdy by mohlo obklíčit Oděsu; následně by využilo separatistických „republik“ na východě Ukrajiny; a poté by mohlo zaútočit s potenciální pomocí Běloruska ze severu.

Podle zdrojů se mimo jiné počítá s bombardováním Ukrajiny, ale také například s odpojením elektřiny a plynu. Rusové by se pak mohli prohlásit za zachránce civilistů.

Co se týče například třetí fáze, zde by cílem mohl být dokonce až samotný Kyjev a dvě třetiny současného ukrajinského území.

Vysoce postavený důstojník Aliance k těmto plánům uvedl, že tyto plány jsou v šuplíku. „Aniž by Putin rozhodl, zda budou realizovány, či nikoliv,“ uvedl. V případě, že by ruská hlava státu dosáhla svých požadavků dříve, nemuselo by dojít ke všem fázím operace. Tři fáze jsou prý proto, aby mohl případně stupňovat tlak na Západ.

Mezi Ruskem a Západem v současné době panuje velké napětí, ukrajinský prezident Zelenskyj varoval před možnou ruskou invazí. Ruská hlava státu Vladimir Putin požaduje záruky od Západu – že se Aliance nebude dále rozšiřovat na východ. V úterý by mělo dojít ke spojení s americkým protějškem Joem Bidenem, aby si oba státníci mohli o situaci pohovořit.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Takového d*bila nevymyslíš.“ Pád Pirátů v Praze: Co jste neměli vědět

4:44 „Takového d*bila nevymyslíš.“ Pád Pirátů v Praze: Co jste neměli vědět

Stahují se mraky nad pirátským vedením Prahy? Podle zdrojů redakce z pražského magistrátu je to nad …