Tam, kde stály šibenice, se bude demonstrovat za přijetí uprchlíků. Skutečně

15.07.2015 14:02

Na dolním konci Václavského náměstí v Praze proběhne tuto sobotu 18. července od 14 hodin demonstrace na podporu demokratických a humanistických hodnot moderní Evropy a proti šíření strachu a nenávisti. Na svém facebookovém profilu o tom informovala nezisková organizace Člověk v tísni. Současně vyzvala k podepisování otevřeného dopisu adresovaného českému premiérovi a ministru vnitra.

Tam, kde stály šibenice, se bude demonstrovat za přijetí uprchlíků. Skutečně
Foto: repro foto Youtube
Popisek: Uprchlíci, ilustrační foto

Demonstrace tak proběhne na stejném místě, kde se první červencový den protestovalo proti přijímání uprchlíků. Tento protest se „proslavil“ zejména tím, že někteří jeho účastníci nesli makety šibenic jako pohrůžku smrtí pro ty politiky, kteří budou přijímání uprchlíků naší zemí ve velkém podporovat.

„Českem se šíří vlna xenofobie a nenávisti k uprchlíkům i lidem, kteří se jim snaží pomoci. Proto se tuto sobotu 18. července ve 14:00 koná demonstrace na dolním konci Václavského náměstí,“ píše se na Facebooku Člověka v tísni. „Pokud také odmítáte šíření strachu a nenávisti, podporujete demokratické a humanistické hodnoty moderní Evropy a nebojíte se podat ruku trpícím lidem, přijďte také v sobotu na Václavák a řekněte STOP nenávisti,“ vyzývá organizace k účasti. A také k podepisování otevřeného dopisu českému premiérovi a ministru vnitra, v němž jsou oba politici vyzýváni, aby důkladně prošetřili údajné výhrůžky smrtí „vlastizrádcům“ ze strany islamofobů. A to jak na demonstraci z 1. července letošního roku, tak předtím v podobě osobních vzkazů či vyhrožování na „nenávistných webech typu WhiteMedia“.

Otevřený dopis také po vládě chce, aby deklarovala ochotu podílet se na pomoci uprchlíkům. Měla by také přispět svým dílem k boření nesmyslných mýtů, které prý uprchlíky obklopují.

Sobotkova vláda by také měla zajistit systematické vzdělávání policistů a úředníků státní správy. Tak, „aby byli schopni na veřejných akcích správně a včas identifikovat projevy, které směřují k potlačování práv a svobod“.

Celý text na facebookovém profilu Člověka v tísni:

Českem se šíří vlna xenofobie a nenávisti k uprchlíkům i lidem, kteří se jim snaží pomoci. Proto se tuto sobotu 18. července ve 14:00 koná demonstrace na dolním konci Václavského náměstí. Pokud také odmítáte šíření strachu a nenávisti, podporujete demokratické a humanistické hodnoty moderní Evropy a nebojíte se podat ruku trpícím lidem, přijďte také v sobotu na Václavák a řekněte STOP nenávisti. Nezapomeňte dát vědět kamarádům a podepisujte otevřený dopis na www.stopnenavisti.cz! ?#‎stopnenavisti?


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman? Zásadní informace, jde o Čínu. Zasvěcený muž promluvil

14:07 Zeman? Zásadní informace, jde o Čínu. Zasvěcený muž promluvil

V Prostoru X poreferoval o Číně a vztazích s Českou republikou bývalý zpravodaj ČT z Číny Tomáš Etzl…