Tam nechoďte! I policisté přiznali, že se tam bojí. V ČT se řešily „no go“ zóny evropských měst

14.08.2015 11:31 | Zprávy
autor: vef

„No go“ oblasti jsou části měst, kam se nedoporučuje chodit. Boj o nadvládu nad jednou takovou částí města se rozhořel v německém Duisburgu. Informovala o tom ČT24 v pořadu Horizont. Policie prý zahájila ofenzívu proti klanům, které se pokusily policisty předtím vyhnat z etnicky smíšené části města.

Tam nechoďte! I policisté přiznali, že se tam bojí. V ČT se řešily „no go“ zóny evropských měst
Foto: thinkstock.com
Popisek: Uprchlíci z Afriky, ilustrační foto

Duisburgskou čtvrť Marx Lor okupují rodinné klany původem z Libanonu. Běžné je zde přepadávání, vyřizování si účtů s noži v rukou. Loni zde policie zasahovala více než šestsetkrát. „O pocitu bezpečí se tu nedá mluvit. Lidé mají strach,“ uvedl Volker Mosblech, poslanec za CDU. „Ne každý člen těchto klanů je sice zločinec, ale každý zločinec může počítat s podporou celého svého klanu,“ uvedl politolog Ralph Ghadban. 

Tuto podporu využívají podle ČT24 při vzájemných střetech, avšak zároveň nechtějí, aby policie měla ve čtvrti jakoukoliv autoritu. Policisté se čtvrti bojí, přiznali to v interní zprávě. Podobně etnicky smíšených čtvrtí jsou však v zemi stovky, například i v berlínském Neukölnu či v Hamburku okolo squattu Rote Flora. Ghetta a „no go“ oblasti jsou i v jiných západoevropských zemích, kde se leckdy situace vymkne kontrole, například ve Francii v Marseille, kde jsou drsné čtvrti přímo uprostřed města, těsně sousedíc s klidnými obchodními zónami. Do čtvrtí, kde vládnou drogoví dealeři, se i policie odvažuje jen po zuby ozbrojená.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…