Tam nechoďte! I policisté přiznali, že se tam bojí. V ČT se řešily „no go“ zóny evropských měst

14.08.2015 11:31 | Zprávy
autor: vef

„No go“ oblasti jsou části měst, kam se nedoporučuje chodit. Boj o nadvládu nad jednou takovou částí města se rozhořel v německém Duisburgu. Informovala o tom ČT24 v pořadu Horizont. Policie prý zahájila ofenzívu proti klanům, které se pokusily policisty předtím vyhnat z etnicky smíšené části města.

Tam nechoďte! I policisté přiznali, že se tam bojí. V ČT se řešily „no go“ zóny evropských měst
Foto: thinkstock.com
Popisek: Uprchlíci z Afriky, ilustrační foto

Duisburgskou čtvrť Marx Lor okupují rodinné klany původem z Libanonu. Běžné je zde přepadávání, vyřizování si účtů s noži v rukou. Loni zde policie zasahovala více než šestsetkrát. „O pocitu bezpečí se tu nedá mluvit. Lidé mají strach,“ uvedl Volker Mosblech, poslanec za CDU. „Ne každý člen těchto klanů je sice zločinec, ale každý zločinec může počítat s podporou celého svého klanu,“ uvedl politolog Ralph Ghadban. 

Tuto podporu využívají podle ČT24 při vzájemných střetech, avšak zároveň nechtějí, aby policie měla ve čtvrti jakoukoliv autoritu. Policisté se čtvrti bojí, přiznali to v interní zprávě. Podobně etnicky smíšených čtvrtí jsou však v zemi stovky, například i v berlínském Neukölnu či v Hamburku okolo squattu Rote Flora. Ghetta a „no go“ oblasti jsou i v jiných západoevropských zemích, kde se leckdy situace vymkne kontrole, například ve Francii v Marseille, kde jsou drsné čtvrti přímo uprostřed města, těsně sousedíc s klidnými obchodními zónami. Do čtvrtí, kde vládnou drogoví dealeři, se i policie odvažuje jen po zuby ozbrojená.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…