Tato slova také zazněla na dnešní akci komunistů. Jen na PL

15.12.2018 18:01

Komunisté měli v sobotu spoustu práce. Jednak vybírali lídra kandidátky, ale hodlali také probrat program. V programových bodech dokázala jeden z nápadů prosadit i bývalá pražská zastupitelka KSČM Marta Semelová. Ke slovu se dostali i nespokojenci, kteří mají za to, že volby do europarlamentu plánované na květen 2019 nedopadnou pro komunisty nijak slavně.

Tato slova také zazněla na dnešní akci komunistů. Jen na PL
Foto: Hans Štembera
Popisek: Nominační projev Vojtěcha Filipa

Lídryní kandidátky pro evropské volby se v komunistické straně stala dlouholetá europoslankyně Kateřina Konečná, která získala 59 hlasů a jako favoritka volby mířila k jasnému vítězství. Proti ní stál další europoslanec Jaromír Kohlíček, ale ten dokázal získat jen asi čtvrtinu hlasů.

Anketa

Věříte předsedovi KSČM Filipovi?

61%
27%
hlasovalo: 3771 lidí
Vedle lídra kandidátky rozhodovali komunisté také o programu. Serveru ParlamentníListy.cz se podařilo zjistit, že svou troškou do mlýna přispěla také bývalá pražská zastupitelka Marta Semelová, která si přála, aby ve volebním programu také zaznělo, že Komunistická strana Čech a Moravy kritizuje a odmítá aktivity Severoatlantické aliance.

Neúspěšný kandidát na post lídra kandidátky podle informací serveru ParlamentníListy.cz vyjádřil nelibost nad tím, že na kandidátní listině do Evropského parlamentu jsou jen dva lidé starší 50 let. Kohlíček pro to nevidí důvod.

O slovo se na jednání přihlásil také brněnský komunista Oldřich Duchoň, který podle informací serveru ParlamentníListy.cz konstatoval, že je v podstatě jedno, jak byla kandidátka do evropských voleb postavena, protože vzhledem k současným náladám ve společnosti se pravděpodobně nikdo z komunistů a nezávislých kandidátů do Evropského parlamentu nedostane.

KSČM spojila síly s KSČ, s hnutím Ne základnám a se Stranou demokratického socialismu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč jsou všichni umělci liberální levičáci? Protože jsou nevzdělaní blbci, přiznal prý ekonomovi ve slabé chvilce jeden z nich

12:34 Proč jsou všichni umělci liberální levičáci? Protože jsou nevzdělaní blbci, přiznal prý ekonomovi ve slabé chvilce jeden z nich

Server E15 přišel s článkem, že rocková kapela Coldplay ruší turné kvůli ekologickým důvodům. Prý si…