Teď Babiš brečí, ale může si za to sám, vypálil Bělobrádek. A pane prezidente...

11.10.2016 21:05

Ke vzniku krajských koalic stran, které skončily ve volbách až za hnutím ANO, mohlo přispět i to, že předseda ANO Andrej Babiš před volbami ostatní strany urážel a označoval je za zloděje. Novinářům to dnes řekl předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. Ohradil se také proti obvinění prezidenta Miloše Zemana, že by tvorba koalic bez vítězného ANO byla zradou na voličích, připomíná ČTK.

Teď Babiš brečí, ale může si za to sám, vypálil Bělobrádek. A pane prezidente...
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Pavel Bělobrádek
reklama

„Naši členové z krajů jsou velmi rozhořčeni, protože to vypadá, jako by všechny politické strany tradiční jenom kradly a loupily a byly neschopné hospodařit, přitom to není pravda. To se samozřejmě mnohých politiků velmi dotklo,“ řekl Bělobrádek. „Já myslím, že i tohle mohlo hrát určitou roli při tom vyjednávání,“ doplnil. Podle Bělobrádka za KDU-ČSL často kandidovali lidé, kteří v minulosti bojovali proti nehospodárnosti krajů. Naopak na kandidátkách ANO podle něj byli lidé, kteří s dřívějšími krajskými reprezentacemi v době jejich neprůhledného hospodaření spolupracovali.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

Předseda lidovců se také ohradil proti Zemanovu nařčení ze zrady na voličích. Podle něj vznik koalic, v nichž není vítěz voleb, k politice patří a KDU-ČSL takto skončila v opozici v mnoha případech na komunální úrovni.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Babišovo vystupování Bělobrádek označil za syndrom bývalého předsedy ČSSD Jiřího Paroubka, který sice v roce 2010 vyhrál ve volbách, vládu ale sestavila druhá ODS s TOP 09 a s Věcmi veřejnými. „Brečet, že sice teď jsem vyhrál volby, ale předtím jsem absolutně zničil svůj koaliční potenciál tím, že jsem všechny pozurážel, o všech jsem řekl, že jsou zloději, přestože to jsou lidé čestní, pracovití, charakterní, a naopak proti korupci léta bojovali,“ řekl o Babišově rétorice Bělobrádek.

Zdůraznil také, že lidovci nikdy předem neřekli, s kým budou o podobě krajských koalic vyjednávat. „Pokud někdo křepčí na stole a slaví, zatímco druzí jednají, tak to asi je problém někoho jiného,“ podotkl.

KDU-ČSL se podílí na vznikajících koalicích v Pardubickém, Královéhradeckém a Plzeňském kraji, kde sice ANO zvítězilo, v krajské vládě ale zřejmě nebude mít zastoupení. Lidovci naopak nebudou v krajské vládě Olomouckého kraje, kde se na spolupráci dohodly ANO, ČSSD a ODS. Podle Bělobrádka v Olomouckém kraji spolupracují lidé, kteří se dobře znají z dřívějška. „Já chápu, že v Olomouci je přerovská skupina, která se velmi dobře zná: bývalí sociální demokraté v ANO, sociální demokraté a k tomu ODS,“ řekl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

12:35 Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

Hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek se pracovně vypravil do prostor Poslanecké sněmovny, aby s h…