Telička po rozchodu s Babišem řekl do rádia, co si o vítězi českých voleb myslejí v Bruselu. Hezké to prý není

11.11.2017 17:45

Dnes mohl mít díky volebnímu úspěchu hnutí ANO na dosah třeba ministerské křeslo, přesto Telička ale nelituje. „Takhle jsem nikdy nekalkuloval. Šel jsem do politiky, abych přispěl k určitým změnám ať už zde v Česku, nebo především z hlediska postavení České republiky v Evropské unii. Bylo evidentní, že ta spolupráce se ubírá různými směry, že se začínáme rozcházet,“ řekl Telička v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu.

Telička po rozchodu s Babišem řekl do rádia, co si o vítězi českých voleb myslejí v Bruselu. Hezké to prý není
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Pavel Telička

Co Teličkovi vadilo ze všeho nejvíc, byla kauza kolem nahrávek s rozhovorem Andreje Babiše s novinářem Markem Přibilem z Mladé fronty Dnes, nebo potenciální účast členů hnutí Úsvit na kandidátkách ANO do parlamentních voleb.

V Evropské unii Babiš, podle Teličky, není negativně vnímán. „Andrej Babiš je vnímán jako velmi pracovitý a schopný člověk. Byl vnímán jako jeden z nejschopnějších ministrů,“ přiznal Telička a dodal, že v Bruselu ho ale mnozí politici považují za euroskeptika, který nemá propracovanou evropskou politiku.

V rozhovoru pro televizi CNN se Andrej Babiš vyjádřil, že Evropa se musí vypořádat především s nelegální migrací a s terorismem. Podle Teličky by se ale neměl soustředit pouze na tohle téma, ale na celou řadu dalších otázek. „Prostor pro některé extrémní síly by byl v České republice menší,“ upřesnil Telička a dodal, že nestačí, podle něj, jen říkat, že je proevropský, ale také to dělat a přicházet s konkrétní vizí a strategií.

Pavel Telička neskrýval ani obavy z toho, že by se vláda opírala o podporu nebo toleranci SPD a KSČM. „Tak je to ten nejhorší možný signál nejenom pro Brusel a do zahraničí, ale i pro nás samotné,“ varuje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Říci, že to má něco společného s islámem? Ve Francii je to o krk. Profesor z Paříže podává hrozivé svědectví

22:16 Říci, že to má něco společného s islámem? Ve Francii je to o krk. Profesor z Paříže podává hrozivé svědectví

GATESTONE INSTITUTE Kdo hájí člověka obviněného z rasismu, ten riskuje, že z něj bude také obviněn. …