Telička zavírá lobbistickou firmu a míří s Babišem do evropských voleb

15.11.2013 12:21 | Zprávy
autor: adr

Bývalý eurokomisař Pavel Telička, který spojil síly s Andrejem Babišem a jeho hnutí ANO, to s návratem do politiky patrně myslí vážně. Do konce letošního prosince skončí jeho lobbistická firma BXL Consulting a od nového roku se chce věnovat přípravám na jarní volby do Evropského parlamentu. Více prozradil Telička v rozhovoru pro Hospodářské noviny.

Telička zavírá lobbistickou firmu a míří s Babišem do evropských voleb
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Telička

Pavla Teličku začal do hnutí ANO lákat jeho šéf Andrej Babiš asi před rokem a půl, kdy za sebe podnikatel původně hledal náhradu - lídra hnutí. Na jaře za něj bude Telička kandidovat ve volbách do Evropského parlamentu, angažoval se i v kampani před volbami sněmovními.

"Jsem nestraník, sympatizant, člověk, který se s hnutím identifikoval, podporuje ho účastí v kampani. Zároveň jsem se podílel na některých částech programu a diskusích o strategii," popisuje svůj vztah k hnutí ANO Telička.

Do parlamentních voleb nešel hned z několika důvodů. Svou výraznější přidanou hodnotu prý vidí v evropské politice. Roli hrálo také Teličkovo podnikání. "Byť naše podnikání souviselo především s korporátní sférou, přesto si myslím, že musí být čistý řez. Jsme tři společníci a jeden nastupuje stejnou cestu jako já, hovoříme tedy o ukončení firmy," doplnil Telička v rozhovoru pro HN. To se prý ve světle toho, kdy byly vyhlášeny předčasné volby, nedalo stihnout.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…