Téma migrace: 227 tisíc Italů zmizelo, varuje známý publicista Benjamin Kuras. Kam?

11. 9. 2017 16:55

Publicista Benjamin Kuras se na serveru Neviditelný pes rozepsal o tom, jak se mění Itálie. Od roku 2015, kdy vrcholila uprchlická krize, v této zemi prý zmizelo na 227 tisíc italských občanů. Kam se poděli?

Téma migrace: 227 tisíc Italů zmizelo, varuje známý publicista Benjamin Kuras. Kam?
Foto: repro ČT
Popisek: Benjamin Kuras
reklama

Kuras varuje, že Itálie se stává zemí bez Italů. „Během roku 2015 jich zmizelo 227 000. Tedy včetně Italek. Tedy zmizelo – oni se přesněji řečeno ani neobjevili, aby mohli zmizet. O tolik víc Italů totiž zemřelo, než se narodilo. Zavinila to italská porodnost sestupem z někdejšího vrcholu Evropy na její dno a spočítal to statistický úřad ISTAT,“ píše Kuras. Cizinců naopak přibylo asi 150 tisíc. Málokoho asi překvapí, že jde o mladé Afričany.

Samotné Italy na tento neblahý fakt upozornil Magdi Allam, v Egyptě narozený bývalý muslim, kterému se zalíbilo v Itálii. Stal se prý dokonce katolíkem, a když zjistil, jak moc se současný papež přiklání k muslimům, na protest opustil i katolickou církev.

Zatímco do Řecka migrantů přichází méně, do Itálie migrační toky naopak zesílily. Do země přicházejí občané Eritreje, Bangladéše, Guineje, Gambie, Pobřeží slonoviny a tak podobně. Itálie už přestává situaci zvládat. Požádala proto ostatní evropské státy o pomoc.

„Když pak Itálie dodatečně vysvětlila, že nepotřebuje pomoc s přívozem, nýbrž rozvozem podle bruselských kvót, a když kvóty nesmlouvavě zamítli xenofobní Středoevropané, rozbřesklo se i několika dalším zemím, že by byl možná dobrý nápad nechat Itálii v bryndě. Z té ji možná nakonec vyhrabe jen Libye, která už má pašeráků a afrických migrantů taky plné zuby a peníze placené z fondů EU pirátům, neziskovkám a ostatním pečujícím organizacím a obecním správám ve výši 30 eur na migranta na den by si raději vzala sama. A od konce léta 2017 migrační toky zastavuje a nabízí z evropských financí postavit na svých jižních hranicích neprodyšný plot maďarského střihu. Tak by Evropu nakonec před muslimy mohli ještě zachránit muslimové, když už sama svou záchranu vzdala,“ doplnil s nádechem ironie Kuras.

Pokud by se nic nezměnilo, nemusí podle Kurase trvat dlouho a v Itálii Itala už nenajdeme.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Macron zmrazil slovy o Rusku. A co víc: Pojďme zachránit EU, vyzval Německo. Třeba jaderné zbraně...

7:51 Macron zmrazil slovy o Rusku. A co víc: Pojďme zachránit EU, vyzval Německo. Třeba jaderné zbraně...

V sobotu proběhla v Mnichově bezpečnostní konference, které se zúčastnil i prezident Francie Emmanue…