Temná slova z Chebu: „Svinstvo zas*aný. Už je to nezastavitelný, mrtvých jsou stovky“

20.02.2021 8:16

„Martin, 43 let, zemřel náhle. Stanislav, 41 let, zemřel náhle. Miroslav, 57 let, zemřel náhle. Ivana, 62 let, zemřela náhle. David, 39 let, zemřel náhle.“ Sobotní MF Dnes těmito větami uvedla text o řádění koronaviru v Chebu. Městem kráčí smrt.

Temná slova z Chebu: „Svinstvo zas*aný. Už je to nezastavitelný, mrtvých jsou stovky“
Foto: cheb.cz
Popisek: Kostel sv. Bartoloměje

V České republice ve spojitosti s covidem zemřelo více než 18.900 lidí. V poslední době počty mrtvých narůstají především v Chebu, kde koronavirus řádí natolik, že vláda celý okres uzavřela. Pohled na vývěsku s parte v Chebu na náměstí ukazuje, že už zdaleka neplatí, že na covid umírají osmdesátníci a jinak prakticky nikdo. V Chebu jsou mrtvých stovky. Umírají i třicátnici

„Od roku 1945, když Spojenci bombardovali Cheb, tady tolik mrtvých nebylo. Tohleto už je nezastavitelný, mrtvých jsou stovky,“ popsal situaci správce hřbitova v Chebu Petr Elizeus. „Měsíčně jsme měli průměrně pětačtyřicet pohřbů. Když byla chřipková epidemie, pak třeba jeden měsíc šedesát. Teď za leden to je ale sto padesát, za únor, který je v polovině, už sto pět. Je to prostě strašlivý a není k tomu asi třeba víc říkat,“ doplnil.

Pan Elizeus nestihá, i když pohřební služba, pro kterou pracuje, není jediná ve městě.

Ve městě se pravděpodobně šíří britská mutace koronaviru, která nemoc urychlila. Lidé, kteří se nakazí, neleží doma týden či dva v horečkách. Už po čtyřech dnech leží v nemocnici na ventilátoru.

Jeden z lékařů chebské nemocnice, který si nepřál být jmenován, prohlásil, že uzavření okresu nepomohlo a virus se odtud dál šíří na všechny světové strany.

Své o tom ví i majitel sklenářské dílny na okraji Chebu. Pracoval v podniku ještě s třemi dalšími muži. Dva už na covid zemřeli, jeden se léčí. On sám už má nemoc také za sebou. „Svinstvo zas*aný,“ ulevil si majitel Jan Horvát.

V okresech Cheb a Sokolov v poslední době den co den umírá 15 lidí. Sokolov je druhý uzavřený okres. Stejný osud potkal i okres Trutnov. A ministr zdravotnictví za hnutí ANO Jan Blatný nevyloučil, že mohou následovat i další okresy.  Pokud v nich bude umírat 9 z 10 pacientů na ventilátorech, jak se to děje na západním okraji republiky, uzavření bude o to blíž.

„Lidi, kteří tu vyjdou bez roušek, jsou blázni. Fakt to už není sranda, nebo se tu cítíte bezpečně?“ zeptala se paní na pumpě. Situaci může podle všeho vylepšit až provedení rozsáhlého očkování v regionu, nebo tvrdý lockdown v celé zemi na pár týdnů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

autor: mp

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jen aby to systém zvládl, obává se sociolog. Pochvala Babišovi s Fialou kvůli třetí dávce

22:11 Jen aby to systém zvládl, obává se sociolog. Pochvala Babišovi s Fialou kvůli třetí dávce

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a designovaný premiér Petr Fiala (ODS) dnes bok po boku vyzvali …