Ten článek nesmí vyjít, řekli Babiš i Zeman. A stejně vyšel. Neuvěřitelný příběh Petříčkova útoku na Izrael se Zaorálkem a knížetem

30.05.2020 9:51 | Zprávy

Komentátor Bohumil Pečinka se v komentáři pro server Info.cz věnoval podivně měnícím se postojům ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) vůči Izraeli. Ještě nedávno se šéf české diplomacie na rozdíl od většiny evropských zemí vyjádřil k mírovému plánu pro Izrael a Palestinu, že je to dobrý základ pro další jednání. Pak nastal zvláštní obrat, který ministr dosud nevysvětlil. V Právu vyšel kritický článek o Izraeli, v němž zpochybňuje nejen tento plán, ale i postoje našeho dlouholetého izraelského spojence. A právě na jeho vznik se Pečinka zaměřil.

Ten článek nesmí vyjít, řekli Babiš i Zeman. A stejně vyšel. Neuvěřitelný příběh Petříčkova útoku na Izrael se Zaorálkem a knížetem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohumil Pečinka

Zmíněný článek v deníku Právo vyvolal na české politické scéně pořádný poprask. Ministr zahraničí Petříček, bývalý šéf diplomacie, současný ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) a exministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09) v článku zkritizovali plán Izraele anektovat některé palestinské oblasti. Jejich úvaha „Co bude s Palestinci a izraelskou demokracií?“ podle premiéra a prezidenta jde proti dosavadní politice české vlády, která je dlouhodobě k Izraeli velmi vstřícná.

Podle Pečinkových informaci byl hlavním autorem tohoto textu Petříčkův poradce Jan Šnaidauf, bývalý pracovník evropské diplomacie. Té diplomacie, která dlouhodobě sleduje propalestinské zájmy. „Vzhledem k tomu, že Petříček chtěl širší podporu, nabídl spolupodpis exministru zahraničí Karlu Schwarzenbergovi a exministru zahraničí a dnes ministrovi kultury Lubomíru Zaorálkovi,“ glosuje vznik článku Pečinka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

3 roky nic, teď pohyb. Zlé pro Ukrajince, zvlášť když USA utnuly pomoc

10:35 3 roky nic, teď pohyb. Zlé pro Ukrajince, zvlášť když USA utnuly pomoc

Krátce poté, co vyšlo najevo, že Rusové pravděpodobně obsadili jedno z důležitých ložisek lithia, o …