Ten zákon je moc složitý, zoufal si lidovecký poslanec. Chovancův náměstek exministr Mlsna podával výklad, ale moc to nepomohlo

12.11.2015 18:47

Současná koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL si chtěla posvítit na financování stran skrze nový úřad. Lidovecký poslanec Ludvík Hovorka na návrhu nenechal nit suchou. A nebyl sám.

Ten zákon je moc složitý, zoufal si lidovecký poslanec. Chovancův náměstek exministr Mlsna podával výklad, ale moc to nepomohlo
Foto: Archiv LH
Popisek: Ludvík Hovorka

„Neumím se srovnat s tím, že má vzniknout nový úřad,“ řekl ve čtvrtek poslanec vládní KDU-ČSL Ludvík Hovorka. Informuje o tom iDnes.cz. Zákon také zkritizoval sociálně demokratický poslanec Štěpán Stupčuk. Kritická slova si neodpustil ani Jiří Štětina zvolený za Úsvit. „Zákon je moc složitý. Postrádám zdravý rozum,“ konstatoval. Před poslanci obhajoval zákon Chovancův náměstek Petr Mlsna. Snažil se zákonodárcům vysvětlit, že nový úřad má vzniknout, neboť Nejvyšší kontrolní úřad odmítl převzít kontrolu nad financováním stran.

Nový úřad by měl být malý a efektivní. Hospodaření stran by mělo prověřovat patnáct zaměstnanců. Otázkou ovšem je, zda v tomto počtu zvládnou odvádět práci v takovém rozsahu, v jakém bude třeba. Nesmíme zapomínat například na kontrolu finančních limitů na volební kampaně.

Spor se povede zřejmě také o to, kdo jmenuje šéfa úřadu a jeho spolupracovníky. Kabinet Bohuslava Sobotky (ČSSD) počítá s tím, že by to mohl být prezident, ale prozatím není nic jisté.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tuhne krev v žilách: Případy využití dětí v politice. A čerstvý důkaz, že to prý dělá TOP 09

11:13 Tuhne krev v žilách: Případy využití dětí v politice. A čerstvý důkaz, že to prý dělá TOP 09

Dopisy dětí z padesátých let, které se tehdy vyjadřovaly k tehdejšímu politickému režimu, sdílel na …