Firma Inter-stav za odstoupení od smlouvy nyní dostane pokutu asi půldruhého milionu korun. Firmě totiž došlo, že budovu za nabízených 17 milionů opravit nezvládne. Smlouva mezi ní a městem přitom umožňuje uložit pokutu ve výši až pět milionů.
Hraničtí radní se ale domnívají, že by takto vysoká částka stavební firmu zlikvidovala. „Zastupitelé už v listopadu pověřili starostku Radku Ondriášovou, aby s firmou jednala o náhradě za neprovedené práce. Po jednáních se nakonec radní shodli, že společnost do konce srpna zaplatí pokutu jeden a půl milionu korun a Domovu seniorů poskytne finanční dar sto tisíc korun,“ uvedl pro server iDnes.cz mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jno