Teror na síti, chtějí v lidech vyvolat strach. Okamura varuje před neomarxistickou revolucí sluníčkářů

29.08.2019 22:02

Za teror označuje na sociální síti předseda hnutí SPD Tomio Okamura politickou korektnost, jež se řadí mezi ožehavá témata veřejné diskuse. Nemá podle jeho slov za cíl vyloučit některá konkrétní témata, nýbrž vyvolat strach, aby lidé vůbec promluvili.

Teror na síti, chtějí v lidech vyvolat strach. Okamura varuje před neomarxistickou revolucí sluníčkářů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura
reklama

Podle rozsáhlého výzkumu 80 procent Američanů odmítá politickou korektnost, tedy cenzuru, kterou podle Okamury zavádějí „sluníčkáři“, aby umlčeli pravdu a prosadili neomarxistickou revoluci. Upřesňuje, že sběr informací provedla renomovaná firma YouGov, která kvůli tomu po dobu deseti měsíců zpovídala na osm tisíc Američanů, což doplnila desítkami hodinových interview. Další data získala metodou skupinových diskusí.

Rovnou se pustil do přiblížení, co to ta politická korektnost vlastně je: „Politická korektnost je kulturním marxismem, režimem, který trestá názorovou rozdílnost a stigmatizuje společenským kacířstvím stejně jako inkvizice trestala náboženské kacířství. Jeho ochranou známkou je netolerance. Vystupování proti affirmative action (pozitivní diskriminaci) se posuzuje tak, že člověk je rasista,“ citoval slova konzervativního publicistu a bývalého poradce Ronalda Reagana Pata Buchanana z knihy Smrt Západu.

Konečným cílem systému politické korektnosti je prý podle politologa Vojtěcha Bellinga dosáhnout autoregulace lidského myšlení. „Omezení svobody projevu je pouze prostředkem k tomu, aby se některé pojmy a celá témata vytěsnila nejprve z mluveného a psaného projevu a vzápětí i z lidského vědomí. Nahradí je pak nové vzorce a představy, podrobené kontrole politické korektnosti. Tento systém vychází z postmoderních teorií jazyka jako vlastní formy myšlení, podle nichž jeho struktura ovlivňuje samostatné lidské vědomí,“ říká k tomu Belling.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Neomarxista Herbert Marcuse prý v souvislosti s politickou korektností razil takzvanou represivní toleranci. V eseji s názvem Represivní tolerance Marcuse volá po omezení svobody projevu a práva shromažďovacího u těch skupin, které podle jeho názoru odvádějí společnost od cesty k tomu, co chápe jako historickou možnost zlepšit společenské vztahy – jedná se mj. o fašisty, militaristy, rasisty, odpůrce ochrany životního prostředí a odpůrce rozšiřování role státu v ekonomice. Kdo je „fašista“ a „rasista“ ale samozřejmě určují sami neomarxisté.

Došlo i na názor zpěváka Daniela Landy, podle nějž se kvůli nadvládě politické korektnosti o svobodě slova již fakticky nemůže hovořit. „Ve chvíli, kdy vyslovíte svůj názor, tak pocítíte dopad. Pokusy o mediální či ekonomickou likvidaci tady jsou. V Německu přicházejí lidi o práci jenom kvůli výrokům, které nejsou proti nikomu namířeny, jenom konstatují nějakou skutečnost. Jsou vyhazováni moderátoři, jsou vyhazováni ředitelé bank. Žijeme nyní v době, kdy podobně jako v době komunismu nesmíte vyjádřit svůj názor. Musíte buď lhát, anebo mlčet. Politická korektnost působí to, že většina lidí v tomto státě musí lhát, anebo mlčet,“ řekl ParlamentnímListům.cz Landa.

S politickou korektností jsme podle Landy došli tak daleko, že občané o mnoha problémech vůbec nesmí hovořit, jinak musí v opačném případě počítat s tím, že je média budou napadat a přiřazovat k fašistům a rasistům.

„Za chvíli už opravdu nebudete moci říci nic. Zase si zavřeme ústa o kousek na další západ, abychom někoho nepoškodili, za chvíli zase kousek a budeme nakonec tak korektní, až nebudete moci třeba říci, že se vám nelíbí Evropská unie. K tomu se přidává absolutní kontrola, všichni znají náš pohyb, mohou zjistit, s kým hovoříme po telefonu. Budoucí evropská totalita může být opravdu dokonalá. Žijeme v zemi, kde poslanci, tedy zákonodárci hovoří o tom, že mluvit do mobilu není bezpečné. Není to neuvěřitelné?“ ptá se Landa.

Okmaura vzpomněl i vyjádření Ladislava Jakla: „Teror politické korektnosti není jenom v tom vyloučit některá konkrétní témata, ale vyvolat strach, aby lidé vůbec promluvili. To je smyslem exemplárních případů typu bátoriády. Příště bys mohl být na řadě ty, když si nedáš pozor.“

„Hnutí SPD odmítá politickou korektnost, cenzuru a novou sluníčkářskou totalitu a bojuje za demokracii a svobodu slova,“ připomíná šéf hnutí SPD na závěr svého textu s žádosti o podporu.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hřib zaklekne na Prymulu. Tohle neskončí s demisí

12:48 Hřib zaklekne na Prymulu. Tohle neskončí s demisí

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) se zapojil do dění okolo „flámu ministra Prymuly“. Sdělil, že …