Teroristé, ekotuneláři, armáda poblázněných. Nový senátor Valenta se od srdce vyjádřil k ekologickým sdružením

18. 2. 2015 20:17

Nad financováním nejrůznějších ekologických projektů a ekologických sdružení se na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz zamýšlí senátor a úspěšný podnikatel Ivo Valenta.

Teroristé, ekotuneláři, armáda poblázněných. Nový senátor Valenta se od srdce vyjádřil k ekologickým sdružením
Foto: archiv senátora
Popisek: senátor Ivo Valenta
reklama

"Kdysi jsem četl, že stát ročně vynakládá přibližně 10 miliard Kč na financování nejrůznějších ekologických projektů a podporu činnosti dlouhého seznamu nejrůznějších ekologických sdružení a iniciativ,“ píše v úvodu svého textu Valenta. Domnívá se, že z rozdávání peněz ekologům se v posledních letech stala politická móda.

Podle jeho názoru státní aparát, ale i Evropská unie vybudovaly propracovaný a záměrně extrémně chaotický systém finančních transakcí, na kterých se "přiživilo velké množství nenasytných ekologických tunelářů, kterým dělá komparz armáda různě poblázněných (v dobrém i špatném slova smyslu) ekologických bojovníků,“ píše Valenta.

Ekoteroristé si na účelovém blokování prospěšné infrastruktury postavili lukrativní byznys

Upozorňuje, že náklonnosti české i evropské legislativy k ekologickým hnutím začali zneužívat také tzv. "ekoteroristé“, kteří si na účelovém blokování často velmi prospěšné infrastruktury postavili lukrativní byznys.

Poukázal na případ studie mapující výskyt křečka v trase budované dálnice D1 mezi Hulínem a Fryštákem, za kterou Ředitelství silnic a dálnic ČR podle Valenty zaplatilo 2,3 milionu Kč. "Vůbec si nedokážu představit, jak je možné, že státní instituce prodraží výstavbu dálnice, která je tolik klíčová pro celý Zlínský kraj, zcela evidentně předraženou ekologickou zakázkou,“ uvedl.

Vláda by měla ucpat díry v rozpočtu, kterými utíkají miliardy do netransparentních ekologických projektů

V této souvislosti se opřel do české vlády. "Místo vymýšlení nesmyslné elektronické evidence tržeb, která bude pouze buzerací pro malé živnostníky a zaměstnavatele, by měli ucpat díry v cedníku jménem státní rozpočet, prostřednictvím kterých utíkají ročně miliardy korun do často netransparentních ekologických projektů,“ konstatoval Valenta.

Celý text ZDE.

Děsí jej, jak propracovanou organizovanou strukturu mají mezi sebou některá ekologická sdružení, jak jednoduše a v tajnosti umí opanovat státní a evropské dotace a "vydělané“ peníze si pak posílat mezi sebou. "A nebavíme se o žádných drobných, ale o částkách v řádech milionů či dokonce desítek milionů korun,“ upozornil, že v této oblasti rozhodně nejde o malé peníze. A dodal: "A když navíc při bližším pohledu zjistíme, že vše následně kasírují spřízněné osoby a de facto rodinní příslušníci, nelze použít jiné označení než 'ekologičtí tuneláři'.“

Všichni bychom se měli přestat tvářit, že nám něco takového nevadí. "Říkám ano ochraně životního prostředí, říkám ano racionálně uvažujícím profesionálům. Ale říkám velké NE ekologickým teroristům a tunelářům!“ končí Ivo Valenta své zamyšlení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

18:31 Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

V modrém rohu stojí premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Proti němu v černém rohu stojí předseda Pi…