Těsně, ale venku. Podle průzkumu by STAN ostrouhal

28.06.2022 11:34 | Zprávy

Světlo světa spatřil další průzkum voličských nálad. Pokud by se volby konaly v červnu 2022, pak by podle průzkumu společnosti SANEP drtivě vyhrál Andrej Babiš se svým hnutím ANO, a hnutí STAN by zmizelo ze Sněmovny.

Těsně, ale venku. Podle průzkumu by STAN ostrouhal
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volič u volební urny, ilustrační foto

Červnový průzkum agentury SANEP ukázal, že pokud by se teď konaly volby, pak by je jasně vyhrál Andrej Babiš (ANO) se svým hnutím ANO. Hlas by mu dalo 29,2 procenta voličů. Druhá ODS by získala jen 16,1 procenta. Na pomyslném žebříčku vítězů by pak jako třetí skončilo hnutí Svoboda a přímá demokracie v čele s Tomiem Okamurou, které by získalo 13,7 procenta hlasů, což je výrazné posílení oproti posledním sněmovním volbám v říjnu 2021, kdy Okamura se svým hnutím nezískal ani 10 procent.

Čtvrtí by skončili Piráti se ziskem 5,7 procenta hlasů, kteří by jako poslední pronikli do Sněmovny.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Jaroslav Komínek byl položen dotaz

Máte pro svá tvrzení o zlodějích nějaké důkazy?

Tvrdíte - Fialova zlodějská banda. Kdo přesně a jaké proto máte důkazy? Netvrdím, že v ODS nedochází třeba ke korupci, ale v jaké straně u nás k ní nedochází?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Minulý rok to byl průšvih. ČT chystá novou vánoční pohádku

20:30 Minulý rok to byl průšvih. ČT chystá novou vánoční pohádku

Česká televize připravila další štědrovečerní pohádku. Na tom by nebylo nic až tak zvláštního, jenže…