Vratká česká vláda odvrátila potenciálně fatální útok z vlastních řad, ale v dlouhodobém horizontu lze očekávat jen málo stability, poznamenal týdeník. Připomněl, že kabinet Petra Nečase byl v rukou renegátů z jeho ODS.
V předvečer hlasování o nových daních spojeném s důvěrou vládě pět rebelů zásadně změnilo kurz. Dva řekli, že zákon podpoří, aby zabránili předání moci komunistům. Ještě větším překvapením bylo, že tři zbývající oznámili, že rezignují na poslance parlamentu a také to pak ráno udělali, napsal týdeník.
Tento obrat následoval po jednání na poslední chvíli mezi odpadlíky a Martinem Kubou, který je novým místopředsedou ODS. A obrat ihned vyvolal otázky o tom, jaké povstalci mohli dostat přísliby tajných odměn, napsal The Economist a dodal, že rebelům se nepodařilo získat větší podporu na kongresu ODS.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: adr, čtk