Tisíce lidí bez roušek. V Praze se protestovalo proti vládním opatřením

17.11.2020 21:03

Letošní oslavy 17. listopadu kvůli koronavirové pandemii provázely demonstrace proti vládním protiepidemickým opatřením. Protestního pochodu Prahou se účastnily tisíce lidí, z nichž mnozí neměli roušky. Akce, kterou pořádalo Jedno společné české srdce za svobodu, se obešla bez fyzických střetů, informuje iDNES.cz.

Tisíce lidí bez roušek. V Praze se protestovalo proti vládním opatřením
Foto: Vít Hassan
Popisek: Pietní místo na Národní třídě
reklama

Akce byla zahájena v 16.00 na Václavském náměstí, kam dorazili také lidé, kteří se původně měli zúčastnit demonstrace na Letné. Zaznělo několik proslovů. „Máme ve státním znaku lva, ne ovci, tak se podle toho chovejme,“ vyzval například jeden z řečníků. Lidé zpívali také píseň „Ach synku, synku“.

Pochodem se pak protestující vydali směrem k Národní třídě. Při pochodu Prahou byli velmi hluční, na chvíli zastavili dopravu. U Národního divadla se připojili k lidem čekajícím na vystoupení zpěvačky Anety Langerové, která z balkónu divadla zazpívala píseň Modlitba pro Martu. 

Mezitím byli přihlížející demonstranty vyzýváni, aby se k nim přidali nebo aby si sundali roušky. Vše se ale obešlo bez konfliktů mezi oběma skupinami.

Poté se protestující vydali zpět na Václavské náměstí, kde společně zazpívali hymnu. Někteří účastníci si s sebou vzali české vlajky a transparenty s nápisy „Už i viry jsou schopnější než vláda“, „Vláda plní plán Rockefellerovy nadace“, „My chceme chodit do školy, a ne sázet brambory“ nebo „Vlastizrádci! Demisi!“. 

Na akci dohlíželo několik desítek policistů a členové antikonfliktního týmu. Nemuseli ale zasahovat, protest se obešel bez fyzických konfliktů. Před 18.00 se začali účastníci rozcházet.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Aňa Geislerová: Všichni dnes mají názor. Špatně! A já si můžu prskat, jak chci

8:03 Aňa Geislerová: Všichni dnes mají názor. Špatně! A já si můžu prskat, jak chci

Herečka Aňa Geislerová ve včerejším Interview ČT24 zakončila sérii rozhovorů o minisérii Božena. Při…