Tlak na náměstka hradecké radnice sílí. Po ODS už i TOP 09

06.09.2011 21:36

VÍME PRVNÍ ParlamentníListy.cz získaly prohlášení klubu TOP 09 v Hradci Králové. Stejně jako občanští demokraté, tak i strana Karla Schwarzenberga trvá na odstoupení jednoho z náměstků tamního primátora.

Tlak na náměstka hradecké radnice sílí. Po ODS už i TOP 09
Foto:
Popisek:
reklama
Místní organizace TOP 09 Hradec Králové a její zastupitelský klub na svém jednání podle informací ParlamentníchListů.cz přijal toto stanovisko: "Je zřejmé, že náměstek Leoš Kučera už při svém vstupu do komunální politiky zatajil svým koaličním partnerům, a především občanům města Hradce Králové skutečnost, že se občanské sdružení Pro Centrál pod jeho manažerským vedením ocitlo ve vážných dluzích."

"Jsme zneklidněni tím, že namísto toho, aby přijal odpovědnost za své pochybení, marní čas výmluvami, a dokonce mediálním napadáním koaličních partnerů. Politik, který se ocitne v takové situaci a přitom spravuje veřejné prostředky, by se snadno mohl stát vydíratelným. Považujeme proto jeho další setrvání v pozici náměstka primátora a člena Rady města za zcela nepřijatelné," komentoval vzniklou situaci předseda TOP 09 Petr Vošoust.

K VĚCI:

Celý spor vzniknul po uveřejnění informací, že se místní Artkino Centrál zadlužilo v době, kdy mu šéfoval nynější náměstek primátora Leoš Kučera. Ze zamotané kauzy ale není zřejmé, zda jde skutečně o špatné hospodaření kina, které se jinak těší skvělé pověsti, nebo spíše o zákulisní válku politických soupeřů.

"Na názor na kauzu „zmizelých milionů z Centrálu" se můžete zeptat třeba mého předchůdce Martina Soukupa, nyní také náměstka primátora, který na radnici zůstal jako jediný za ODS, pana Pavla Staňka, poslance a nyní patrně dosluhujícího šéfa oblastní rady ODS, pana Josefa Malíře, bývalého náměstka za Volbu pro město, pana Borise Hermana z ODS, který odešel z radnice zhruba před rokem a půl po jedné z afér," sdělil v té souvislosti Kučera pro ParlamentniListy.cz.

Toho už  v úterý v podvečer vyzvala k rezignaci občanská demokratická strana.

Kam dál:


Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tan
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Akce, jedem! Kalousek před kamerou ČT vykoupal Schillerovou

16:40 Akce, jedem! Kalousek před kamerou ČT vykoupal Schillerovou

Vláda Andreje Babiše (ANO) si od zavedení digitální daně slibovala další zdroj příjmů na financování…