To ČT nechtěla slyšet: Okamuru vyrazí Fiala a spol. a vymstí se to

08.11.2021 10:52 | Zprávy

Nešťastná komunikace! Okamura toho využívá. Politolog a historik Jan Květina zkritizoval budoucí vládu ODS, lidovců, TOP 09, Pirátů a STAN za to, že nechtějí do vedení Sněmovny pustit nikoho z SPD.

To ČT nechtěla slyšet: Okamuru vyrazí Fiala a spol. a vymstí se to
Foto: Repro CNN Prima News
Popisek: Tomio Okamura v debatě na Primě

Politolog a historik z Metropolitní univerzity Praha a Historického ústavu Akademie věd ČR Jan Květina dal ve vysílání veřejnoprávní televize najevo, že se mu nelíbí záměr budoucí koalice pěti stran – ODS, lidovců, TOP 09, Pirátů a STAN – nedat hnutí SPD ani jeden ve vedení Sněmovny. V letech 2017 až 2021 byl místopředsedou Sněmovny lídr hnutí SPD Tomio Okamura a ten je přesvědčen, že tento post někomu z hnutí SPD patří i teď, protože jeho strana reprezentuje na půl milionu voličů. Květina to vidí obdobně.

„Tady je potřeba říci, že se nejedná o úplně šťastně komunikovaný krok. Vládní koalice má bezpochyby právo na to zvolit si ve Sněmovně koho chce, ale na druhé straně jsme záhy po volbách slyšeli, že koalici jde o změnu politické kultury o konsenzuálnost, takže si nemyslím, že jakkoli si můžeme myslet o Tomiu Okamurovi, že je obchodníkem se strachem a že využívá politická témata, tak to u nevoličů vládní koalice nebude úplně rezonovat,“ upozornil Květina před kamerami ČT.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Tomio Okamura byl položen dotaz

Preferenční hlasy

Dobrý den, jak si vysvětlujete, že víc hlasů dostal třeba pan Rajchl nebo i váš bratr? A vůbec, že jste ve volbách celkově jako strana oslabili? Kde je podle vás chyba? Uvažujete třeba o tom, že byste skončil jako předseda?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pozornost se od Turka obrátila k temnému původu celé aféry

9:24 Pozornost se od Turka obrátila k temnému původu celé aféry

Deník N, konkrétně novinářka Zdislava Pokorná, obviňuje Filipa Turka z kontroverzních a nevhodných v…