To bude nějaké nedorozumění tajných služeb, myslí si Babiš o kauze "český novičok"

06.05.2018 15:35

Prezident Miloš Zeman má podle šéfa vlády v demisi Andreje Babiše (ANO) jiné informace o novičoku než on. Podle Babišových slov došlo k nedorozumění na úrovni tajných služeb. Píše o tom server Aktuálně.cz.

To bude nějaké nedorozumění tajných služeb, myslí si Babiš o kauze "český novičok"
Foto: Daniela Černá
Popisek: Andrej Babiš
reklama

Jak následně také Babiš podotkl, Zeman tak za současnou situaci, kdy vyzradil informaci dříve, než ji konzultoval s ostatními členy vlády, „ani nemůže“. „Problémem je to, že zpravodajské služby poskytly mně, paní Šlechtové a ostatním členům vlády jisté informace, které jsou v režimu utajení, a jiná naše služba poskytla nějakou jinou informaci panu prezidentovi,“ vysvětlil celé úskalí Babiš.

Podle jeho slov se to, co se našlo ve Velké Británii, u nás skutečně nevyrábělo, ani netestovalo. „Pravděpodobně došlo k nějakému nedorozumění na úrovni našich služeb,“ zmínil Babiš.

Původní text ZDE.

Zeman totiž ve čtvrtek uvedl, že podle zprávy Vojenského zpravodajství se zde vyráběla nervově paralytická látka A230 novičok. BIS však uvádí, že tento plyn novičok není. Jako novičok označuje jed s označením A234.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tohle neokecáte, užiteční idioti. Petr Žantovský rozdrtil výklad vrchního elfa, jak cenzurou bojuje za svobodu slova. A došlo i na „profesionálního zetě“

7:41 Tohle neokecáte, užiteční idioti. Petr Žantovský rozdrtil výklad vrchního elfa, jak cenzurou bojuje za svobodu slova. A došlo i na „profesionálního zetě“

TÝDEN V MÉDIÍCH Komentář Jana Sokola ke kauze bývalého ministra zdravotnictví Romana Prymuly, že jde…