To by Babiš říkat neměl. Jde o pivo. Už jsou tu řešení

11.02.2020 14:43 | Zprávy
autor: jma

Schválená novela sazby DPH na pivo, která vstoupí v platnost v květnu, neustále vyvolává kontroverze. Po kritice opozice a posměšků na sociálních sítích připustila i vládní ČSSD, že novela byla nedomyšlená. Situaci chce po poradě s hnutím ANO řešit rychlou úpravou novely.

To by Babiš říkat neměl. Jde o pivo. Už jsou tu řešení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Půllitr piva, ilustrační foto

Od května budou na pivo platit tři různé sazby DPH na pivo, kde bude odlišeno, zda se jedná o alkoholické pivo, pivo v hospodě nebo u stánku a mnoho dalších variant. „Tři sazby, to už je nesmysl,“ řekl šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. „Velmi to bude zhoršovat správu daně. Řešení je vrátit se ke dvěma sazbám DPH a není důvod, aby alkoholické nápoje byly ve snížené sazbě,“ radí Kalousek podle serveru IDNES.cz

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Podala jste nebo podáte nějaké trestní oznámení?

Myslím v případu, který popisujete https://www.parlamentnilisty.cz/profily/JUDr-Hana-Kordova-Marvanova-126691/clanek/Takto-vypada-hospodareni-hlavniho-mesta-Prahy-144723. A máte podezření, kdo vynesl informace? Ještě proč myslíte, že to vedení Prahy nechce řešit? Není i to dost podezřelé?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kdo jezdí na naftu, tomu strop pomůže. Benzínáři si ale nepolepší

18:35 Kdo jezdí na naftu, tomu strop pomůže. Benzínáři si ale nepolepší

Vláda oznámila cenový strop na benzín a naftu, který však začne platit až od středy 8. dubna. Parlam…