To by nám překazilo plány na Hrad! Zeman vylekal opozici. S tímto se nepočítalo

13.10.2021 17:07

Jedním z velkých úkolů příštích dní je začít přemýšlet nad kandidátem do prezidentských voleb, řekl v České televizi lídr koalice SPOLU Petr Fiala. A právě to zaujalo někdejšího moderátora Filipa Horkého, jenž se nad tímto krokem zamyslel na Twitteru. Vnímá totiž jako riziko, že v případě, že by prezident Miloš Zeman nebyl schopen dokončit svůj mandát, výrazně to limituje nezávislé kandidáty.

To by nám překazilo plány na Hrad! Zeman vylekal opozici. S tímto se nepočítalo
Foto: Archiv Danuše Nerudové
Popisek: Danuše Nerudová, rektorka Mendelovy univerzity

„Je dobře, že SPOLU přemýšlí nad společným prezidentským kandidátem. Náckové ukázali, jak NEspolupráce zabolí. Nemyslím, že MZ bude schopen pracovat do 2023. To výrazně limituje možné kandidáty jako Danuše Nerudová, kteří by potřebovali víc času se etablovat v širší veřejnosti,“ domnívá se někdejší moderátor Filip Horký na Twitteru.

Je dobře, že SPOLU přemýšlí nad společným prezidentským kandidátem. Náckové ukázali, jak NEspolupráce zabolí. Nemyslím, že MZ bude schopen pracovat do 2023. To výrazně limituje možné kandidáty jako @nerudovad, kteří by potřebovali víc času se etablovat v širší veřejnosti.

— Filip Horký (@FilipHorky) October 12, 2021

Anketa

Věříte, že je prezident Zeman ve stavu, kdy není schopen ničeho?

17%
hlasovalo: 32151 lidí
O možném společném kandidátovi hovořil lídr koalice SPOLU Petr Fiala v České televizi. Fiala by byl rád, kdyby kandidát byl za koalici SPOLU, ale nevyloučil možnost širší podpory. 

„Je jedním z velkých úkolů příštích dní začít přemýšlet nad kandidátem na hlavu státu. Byl bych rád, kdyby to bylo za koalici SPOLU. Třeba dospějeme i k širší podpoře nějakého kandidáta, který bude mít šanci vyhrát volby a být důstojným prezidentem České republiky a nástupcem Miloše Zemana,“ uvedl Fiala.

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš před sněmovními volbami uvedl, že hnutí do prezidentských voleb v roce 2023 postaví vlastního kandidáta. Konkrétní jméno ale hnutí nemá. V sobotu po volbách Babiš uvedl, že on sám o svojí kandidatuře neuvažuje. V poslední prezidentské volbě v roce 2018 hnutí vlastního kandidáta nenasadilo, před druhým kolem pak podpořilo obhajujícího Miloše Zemana.

Mezi nejpopulárnější potenciální kandidáty na hlavu státu patří podle průzkumu agentury STEM/MARK z letošního dubna moderátor a herec Marek Eben, senátorka Miroslava Němcová, generál Petr Pavel nebo senátoři Jiří Drahoš, Pavel Fischer, Marek Hilšer či Miloš Vystrčil. Babiš z první desítky vypadl, přitom v září 2019 byl v podobném výzkumu STEM/MARK favoritem. O Horkým zmiňované rektorce Mendelovy univerzity Danuši Nerudové se pak rovněž v otázce možné prezidentské kandidatury spekuluje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sabotáž očkování: Etzler zbořil úplně vše. To je zlé

7:24 Sabotáž očkování: Etzler zbořil úplně vše. To je zlé

Počet nakažených covidem-19 narůstá, ale úmrtí se zatím drží hluboko pod průměrem toho, co Česko zaž…