To je on! Bulvár vyslídil Rathova "udavače"

20.07.2012 20:52

Bulvár sledoval Vladislava Procházku, jednatele firmy Aria. Právě on měl být klíčovou osobou, která detektivu Liboru Gregorovi předala informace o manipulacích při rekonstrukci zámku Buštěhrad. Následně bývalý policista Gregor šel s informacemi na Nejvyšší státní zastupitelství a zbytek příběhu už je dobře znám.

To je on! Bulvár vyslídil Rathova "udavače"
Foto: Tomáš A. Nový
Popisek: David Rath je převážen do litoměřické vazební věznice
reklama

Nyní na policii, sledován deníkem Blesk, vypovídal samotný Vladislav Procházka. Jeho firma Aria měla projektovat rekonstrukci zámku. Jednatel nyní během osmihodinového výslechu popsal, jak probíhala komunikace mezi firmou a zadavatelem, tedy krajským úřadem.

Jeho výpověď byla podle všeho převratná. „Výpověď korunního svědka potvrzuje nevinu doktora Ratha,“ sdělil deníku Blesk poslancům obhájce David Černý. Procházkův právní zástupce sice uvedl, že svědek byl ve vztahu k bývalému hejtmanovi spíše neutrální, podle informací deníku však Rathovi opravdu pomohl. Zcela totiž zboural dosavadní konstrukci detektivů, co se kolem zakázky odehrávalo.

Firma nechtěla vyhovět navýšení ceny

Podle ní měla firma Aria původně vyprojektovat odhad buštěhradské rekonstrukce na 168 milionů a následně na ní měl být ze strany zadavatele vyvíjen nátlak na navýšení o dalších 50 milionů. Tomu však prý Aria nechtěla vyhovět.

Nyní se však zjistilo, že podle původní studie byla rekonstrukce vypočítána na 218 milionů. Krajský úřad s částkou nebyl spokojený a vrátil projekt k přepracování. V druhé verzi už byla cena snížena na 168 milionů. Jenže nakonec byly náklady rekonstrukce vyčísleny na původních 218 milionů. Podle obhajoby Davida Ratha to však bylo proto, že do ceny byly nově započítány náklady na vybavení interiérů a statické zajištění objektu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Známý moderátor ČT lhal ve vysílání. Petr Žantovský podal stížnost a... tady je odpověď

8:25 Známý moderátor ČT lhal ve vysílání. Petr Žantovský podal stížnost a... tady je odpověď

TÝDEN V MÉDIÍCH Řešit zcela nestandardní situaci moderátorky České televize Světlany Witowské by ury…