To je síla: Okamura se s SPD nacpal na třetí místo. Už to má prý jisté

10.10.2017 11:32

Největší šance na volební úspěch má stále hnutí ANO, druhou nejsilnější stranou může být ČSSD, ale i SPD, ODS nebo KSČM. Do Sněmovny se mohou dostat i Piráti nebo STAN, před branami Sněmovny pak naopak může zůstat TOP 09, ale i lidovci. Toto vše vyplývá z nejnovějšího průzkumu společnosti SANEP.

To je síla: Okamura se s SPD nacpal na třetí místo. Už to má prý jisté
Foto: Daniela Černá
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura
reklama

Z aktuálního průzkumu volebního potenciálu, který ukazuje procento rozhodnutých voličů a maximální hypotetický volební zisk v případě příklonu všech váhajících voličů k dané politické straně či hnutí, je tři neděle před konáním sněmovních voleb zřejmé, že nic není jisté a trumf v rukou budou mít váhající voliči. 

Podle průzkumu SANEP lze předpokládat vítězství hnutí ANO, které má největší počet rozhodnutých voličů a rovněž i největší volební potenciál. O druhé místo se pak mohou poprat sociální demokraté, SPD, ODS i KSČM. 

Stejně tak mohou ve Sněmovně zasednout zástupci Pirátů, STANu, Strany zelených, ale i Realistů. Naopak se Sněmovnou se mohou rozloučit TOP 09 i KDU-ČSL.

Protestní stranou, která vyvolává u voličů silné emoce, je SPD, a to kontinuálně ve všech krajích. Nově ale také i Piráti, kteří nejvíce bodují v Praze, kde mohou překonat i TOP 09. 

Průzkum SANEPu ukazuje, že dlouhodobé monitorované trendy v názorech voličů ukazují, že velké zklamání může nastat u ČSSD, kde klesá počet rozhodnutých voličů a řada dřívějších voličů sociální demokracie nejvíce zvažuje volbu SPD. Rovněž je zjevné, že se vracejí dřívější voliči k ODS. Klesá i nadšení voličů z hnutí ANO. Do hry však vstupují i tradiční nevoliči a prvovoliči. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veeeen, z vody veeeen! Další video s migranty nazdvihlo už i Francouze. Jeden reagoval obrázkem, za který by ho v USA ztrestali. A druhý něčím, za co by ho rovnou zavřeli

16:55 Veeeen, z vody veeeen! Další video s migranty nazdvihlo už i Francouze. Jeden reagoval obrázkem, za který by ho v USA ztrestali. A druhý něčím, za co by ho rovnou zavřeli

Na konci července několik médii informovalo o tom, že italská vláda vysílá karanténní loď k ostrovu …