To je síla: Po vyjádření Jiřího Drahoše o Zemanovi se strhla mela

07.05.2018 9:52

Neúspěšný prezidentský kandidát Jiří Drahoš se na svém facebookovém profilu vyjádřil k tomu, že ruská média reagují na slova prezidenta Miloše Zemana tak, že v Česku byl skutečně vyráběn novičok. Zeman o tom hovořil v pořadu Týden s prezidentem minulý čtvrtek.

To je síla: Po vyjádření Jiřího Drahoše o Zemanovi se strhla mela
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Drahoš
reklama

„Ruská propagandistická mašinerie jede na plné obrátky. Zpochybnit všechno a všechny a ukázat prolhanost Západu. Je naprosto nepřijatelné, aby hlavní úlohu v těchto manipulacích hrála hlava členského státu Evropské unie. Řekl bych, že se Miloš Zeman chová velmi loajálně. Bohužel nejde o loajalitu k České republice a k národu, který ho zvolil,“ zdůraznil ve svých slovech Drahoš. Jeho slova pak lajky podpořilo téměř 1500 lidí, „to mě štve“ pak označilo asi 500 lidí, „to mě mrzí“ necelé dvě stovky.

Anketa

Schvalujete vyjádření Miloše Zemana na téma novičok, učiněné 3. května na TV Barrandov?

89%
11%
hlasovalo: 17144 lidí

„Myslím, že je na čase učinit veškeré ústavní kroky k odvolání toho člověka z funkce prezidenta,“ vyjádřil se následně v diskusi Vladimír Shánělec, s nímž prostřednictvím lajků sympatizovaly zhruba tři stovky lidí. 

Ale nechyběl ani názor jiný, od Pavla Kopence. „Jeden chemik Kalousek už perlil dopoledne, teď promluvil náš druhý chemik Drahoš. O co Vám kluci jde? o to, že MZ řekl pravdu? Jak to teďka zahrát proti Zemanovi, co? Přeci jen volby do Senátu se blíží a musíme tam toho jablunkovského patriota, který kandiduje do Senátu za Prahu 4, nějak dostat,“ poznamenal. Jeho slova pak podpořilo kolem 80 lajků. 

A nebyl sám, kdo se do Drahoše pustil. „Koukám, pane Drahoši, že vás taková drobnost jako snaha zjistit, jak to vlastně je, vůbec netrápí. Vy si jen s chutí kopnete jako ti ostatní kašpárci,“ poznamenal například Pavel Fürst.

„Zeman jenom řekl pravdu, kterou znají všichni lidé,“ poznamenal pak František Válek. „Je dobře, že to Zeman řekl, je dobře, že nenahrbil hřbet, jako bys to udělal ty,“ poznamenal.

„Drahoši, jste jen ukřivděný chudánkek, který bude neustále plivat na pana prezidenta, i když řekne pravdu!!! Lezete už hodně hluboko do zadku EU... Jste jen směšná figurka...“ nechal se pak také slyšet Radim Liska.  

Na stranu Drahoše se pak pro změnu přidal Petr Kohnert, který by prezidenta Miloše Zemana nejraději odvolal kvůli velezradě. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Novinář Etzler při „veřejnoprávní“ debatě o Číně zvedl ze židle Nečase: Když někdo nemá rád prezidenta, vytáhne se čínská karta!

18:43 Novinář Etzler při „veřejnoprávní“ debatě o Číně zvedl ze židle Nečase: Když někdo nemá rád prezidenta, vytáhne se čínská karta!

REPORTÁŽ „Vůbec neberu Číně ten obrovitý pokrok. To byl největší ekonomický pokrok v historii lidstv…