To je síla: Radikální komunista takto zle vyplísnil vedení KSČM

03.01.2014 10:23

Vojtěch Mišičák, představitel ultralevicové Komunistické strany Československa, která se hlásí k odkazu původní KSČ a jejíž členové jsou přezdíváni jako "Štěpánovi komunisté" podle předsedy, bývalého komunistického pohlavára Miroslava Štěpána, si v odpovědi na otázku čtenáře ParlamentníchListů.cz přisadil ke kritice šéfa komunistů Vojtěcha Filipa.

To je síla: Radikální komunista takto zle vyplísnil vedení KSČM
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vojtěch Filip, předseda KSČM

Čtenář Vratislav Prokop položil Vojtěchu Mišičákovi následující dotaz na serveru ParlamentníListy.cz: "Je pravda, že KSČM vlastní jen Vojtěch Filip? Každý z komunistů o tom tak mluví, že je to společnost pana Filipa a Kováčika, včetně přidružených s. r. o. To by byla škoda!"

Ačkoli Mišičák není členem komunistické strany, jak sám píše, na této straně mu záleží, protože ji volil a některé kandidáty v několika volebních kampaních také podporoval. A záleží mu na ní prý i proto, že i v "reformistickém bahně" této strany se na revizionistických ostrůvcích najdou komunističtí jednotlivci.

Vojtěch Mišičák

  • Levice
  • Solidarita, ekologie, demokratický socialismus!
  • mimo zastupitelskou funkci

Čtenáři dává Mišičák částečně za pravdu a ve své odpovědi vedení KSČM vyplísnil. "Člověk by musel být slepý a hluchý, aby neviděl, že pan předseda Filip dává jedněm méně schopným prostoru více než některým více schopným," napsal člen KSČ.

Otázka a celá odpověď Vojtěcha Mišičáka ZDE. 

"V dobách, kdy straně předsedal Miroslav Grebeníček, kterého kriticky podporuji, strana dávala na volby třetinu peněz, které dává dnes a výsledky byly daleko uspokojivější," dodal Mišičák.

Zastánce Pavla Kováčika

Zastává se ale naopak čtenářem zmíněného Pavla Kováčika, s tím prý při každém setkání rád promluví pár slov. "Myslím, že se pár chyb v minulosti dopustil, například stažením přihlášených poslanců z diskuze o zákonu o 'třetím odboji', i tak si nemyslím, že by se podílel na nějakých nepravostech vůči straně," pokračuje radikální komunista.

Mišičák přesto v budoucnost KSČM věří. "A co nám zbývá? Buď KSČM ignorovat jako každou jinou prorežimní stranu a ve volbách, kde nekandiduje naše Komunistická strana Československa, KSČM nevolit, ale tím jistě z povrchu zemského nezmizí, nebo zkoušet na členy a vedení strany tlačit různými způsoby, aby se vzdali svého nekomunistického politikaření, a vyhledávat zmíněné komunistické jednotlivce pro spolupráci," uzavírá člen Komunistické strany Československa svou odpověď na serveru ParlamentníListy.cz.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

Ing. Josef Bernard byl položen dotaz

Inflace

Proč jinde klesá, jen u nás roste? Asi to není vina jen vás politiků, ale přijde mi, že ani vy nijak nepřispíváte tomu, aby se snížila. Jestli to tak není, tak mě o tom přesvěčte.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To už Kaufland přehnal: Češi se bouří, stát zasahuje

14:25 To už Kaufland přehnal: Češi se bouří, stát zasahuje

Velmi nepěkné překvapení čekalo na inspektory, kteří na konci ledna zavítali ke kontrole pardubické …