To je šok. I tahle žena volila Donalda Trumpa. Volič Hillary z toho vzteky možná zapálí další auto

12.11.2016 16:01

Jsem žena, muslimka a patřím mezi přistěhovalce. A volila jsem Trumpa, hlásá titulek článku deníku Washington Post, v němž zmíněná žena vysvětluje, proč dala svůj hlas republikánskému kandidátovi. Měla strach, že by Hillary Clintonová naslouchala teokratickým diktátorům ze Saúdské Arábie a Kataru.

To je šok. I tahle žena volila Donalda Trumpa. Volič Hillary z toho vzteky možná zapálí další auto
Foto: donaldjtrump.com
Popisek: Donald Trump

Pětačtyřicátý prezident USA Donald Trump v předvolební kampani urážel ženy, přistěhovalce i muslimy. Migrantům chtěl postavit zeď a muslimům úplně zakázat vstup do země. A přece se našli voliči, kteří patří do všech těchto skupin a přece odevzdali hlas Donaldu Trumpovi. Jednapadesátiletá Asra Q. Nomani se v roce 2008 přestěhovala z jednoho státu federace do druhého, aby alespoň trochu přispěla ke zvolení Baracka Obamy prezidentem. Po osmi letech jeho vlády však svůj hlas dala Trumpovi.

„Jsem svobodná matka, která si nemůže dovolit zdravotní pojištění, které nabízí program Obamacare. V úterý jsem jela do Virginie, kde jsem viděla spoustu obyčejných Američanů z venkova, kteří stejně jako já těžko vycházejí s penězi. Po osmi letech vlády Obamovy administrativy,“ konstatovala bývalá reportérka Wall Street Journal.

Celý článek naleznete zde

Rozhodně se jí prý nelíbilo, jak se Trump vyjadřoval o ženách a ani trochu nepodporuje stavbu zdi mezi USA a Mexikem, ale oceňuje na Trumpovi to, jak bez obalu mluví o teroristech, v čele s těmi z Islámského státu. Asra Q. Nomani věří, že svá slova převede v činy. Clintonové nic takového nevěřila, protože na jedné straně hovořila o nutnosti potřít terorismus, ale na straně druhé nadace manželů Clintonových přijala peníze i z Kataru. Takové jednání považuje dáma za pokrytecké.

„Snažila jsem se svůj pohled vyjádřit i na Twitteru, ale tamní lavina byla strašná. Když podporujete Trumpa, jste prostě vidlák,“  postěžovala si.

„Pár dní před volbami se mě jeden novinář v e-mailu zeptal, jak se mi jako muslimce bude žít v Trumpově Americe. Odpověděla jsem mu, že dobře, protože politický kontrolní systém brzd a protivah, stejně jako historie rozšiřování okruhu sociální spravedlnosti a občanských práv, nedovolí strach a nenávist z Trumpových projevů převést v reálné činy. Mnohem větší strach jsem měla z možného vlivu teokratických muslimských diktatur včetně Kataru a Saúdské Arábie na Ameriku Hillary Clintonové,“ shrnula dáma zásadní důvod, proč odevzdala hlas Trumpovi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Teď děti. Uděláme všechno, slíbil Babiš

11:46 Teď děti. Uděláme všechno, slíbil Babiš

Premiér Andrej Babiš (ANO) opět promluvil k veřejnosti. Chce zrychlit očkování proti nemoci covid-19…