To jsme přehlédli: Jak si jízdu Nočních vlků užíval Jiří X. Doležal

12.05.2016 14:02

O víkendu projel Prahou průvod motorkářů společně s ruským motorkářským gangem Noční vlci. Přivítat je vyrazil i redaktor týdeníku Reflex Jiří X. Doležal, který si na to vzal transparent s vysvětlením, že v České republice znamená vlk zapařené pozadí. A následně sděloval své dojmy z akce.

To jsme přehlédli: Jak si jízdu Nočních vlků užíval Jiří X. Doležal
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří X. Doležal
reklama

„Transparent, který jsem nesl (díky autorům!) měl jednoznačné sdělení. Bylo to sdělení nepolitické, nekonfrontační a čistě vzdělávací,“ napsal Doležal s tím, že jen chtěl Nočním vlkům vysvětlit jeden z významů slova vlk v českém jazyce. K tomu mu pomáhal „obrázek opravdu nehezky zapařené prdele“.

Po příjezdu k Olšanským hřbitovům se takřka okamžitě po rozvinutí transparentu dostal do konfliktu s jedním podporovatelem Nočních vlků, na kterého následně volal policii. „Hlídka přijela za moment a dědečka zpacifikovala.“

Doležalův názor na vítače motorkářů je zcela zřejmý. „Zhruba polovinu tvořili od pohledu asociální či mentálně handicapovaní deprivanti, druhou polovinu Rusové. Byť byli v civilu, myslím, že by se mezi nimi jistě našel nějaký agent FSB. Ale to nebylo v daném prostředí nic zarážejícího,“ napsal novinář.

Noční vlci se na místě určení objevili až o hodinu a půl později, než původně plánovali. „Typicky ruská přesnost se opět projevila. Rozvinul jsem transparent s prdelí a motorkáře vítal po našem,“ popsal průběh jejich příjezdu Doležal a dodal, že stejně jako „čínští agenti“ zakrývali vlajky Tibetu při návštěvě Si Ťin-pchinga i vítači motorkářů zakrývali vlastními těly jeho transparent.

„Když se pokusil ještě více zviditelnit, o transparent přišel. „Pak se ke mně připlížila ze strany jedna Ruska, co na nás ječela už dřív, transparent mi vyrvala, ukradla a utekla s ním,“ napsal Doležal a přirovnal její jednání k okupačnímu roku 1968. Jelikož už nic neměl, vztyčil směrem k motorkářům alespoň prostředník.

Poté, co Noční vlci přijeli a odebrali se na Olšanské hřbitovy, je však Doležal již nenásledoval. „Tam jsem se svým transparentem nechtěl – ti mrtví rudoarmějci nemůžou ani za okupaci 1968, ani za Krym, ani za okupaci Donbasu.“

Doležal pak na dané téma napsal ještě jeden text, ve kterém vysvětloval, že žádné z českých médií neupozornilo na skutečnost, že měl na transparentu zapařenou zadnici, ale psala, že se jednalo o holý zadek. A to ještě tak, že všechna jen bezmyšlenkovitě převzala verzi z Novinky.cz, aniž by se však odhodlala citovat zdroj.

„Ještě bych překousl, že věc noviny prezentují jako můj incident. Ne, to nebyl můj incident, ten incident vyvolal pán reagující na můj transparent tím, že mne fyzicky napadl,“ uváděl Doležal na pravou míru tvrzení médií.

Stačilo mu jen zavolat a zeptat se ho, jak to bylo, telefonní číslo na něj je veřejně dostupné. „Nikdo to neudělal, nikdo se neobtěžoval položit dotaz, jen mechanicky bez hledání jakéhokoliv textu přepsali tu nejviditelnější informaci – holý zadek na transparentu,“ postěžoval si a dodal, že média úplně minula hlavní sdělení, a to, že „vlk rovná se zapařená řiť“.

„A tak si říkám – nemá ten Zeman při svém nactiutrhačném hodnocení českých novinářů vlastně pravdu, když si nevšimnou ani zapařené prdele?“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: spa
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Šíp padal smíchy kvůli covidu: Herec hraje, dokud nechcípne. A teď...

14:24 Karel Šíp padal smíchy kvůli covidu: Herec hraje, dokud nechcípne. A teď...

Jak se hercům v divadle hraje za časů koronaviru? Jinak než dříve, to je jisté. Publikum je zarouško…