To jsou ale osobnosti. ČT odvysílala, jací zajímaví lidé také kandidují do Senátu

29.09.2014 11:26

Blíží se volby do Senátu a s nimi se objevuje také mnoho starých i nových tváří, které usilují o místo v horní komoře Parlamentu. Mezi ty známé patří nejznámější starosta v Česku Milan Jančík, zelený Martin Bursík anebo bývalý televizní šéf, europoslanec a senátor Vladimír Železný. Mezi novými tvářemi vyniká Laura Janáčková. Na kandidáty upozornil pořad 168 hodin.

To jsou ale osobnosti. ČT odvysílala, jací zajímaví lidé také kandidují do Senátu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milan Jančík
reklama

Ke starým známým tvářím patří Milan Jančík nebo Vladimír Železný. „Myslím si, že jsem - neskromně řeknu - nejznámější starosta v této zemi,“ komentoval se Jančík pro pořad 168 hodin. Bývalý starosta Prahy 5 je podezřelý z nabírání černých duší do ODS, vyšetřovala ho policie kvůli špatnému hospodaření a má rychlotitul z plzeňských práv.

„Ten negativní mediální obraz tady je, ale ten já jsem nevytvářel,“ tvrdí Jančík.

Nový díl Volejte řediteli? Tentokrát do Senátu?

Bývalý generální ředitel TV Nova a někdejší europoslanec Vladimír Železný stál daňové poplatníky 10 miliard korun za mezinárodní arbitráž a sám dostal od soudu dvouletou podmínku za krácení daní při dovozu obrazů.

„Já jsem nikdy politiku neopustil. Jsem předseda politické strany Nezávislí demokraté a zůstávám v ní. Takže to není žádný comeback,“ myslí si Železný.

Oblékla jsem se ve stylu Sexu ve městě. To je skutečná odvaha, tvrdí sexuoložka Janáčková

Podle pořadu 168 hodin je nejbizarnější kandidátkou sexuoložka Laura Janáčková z hnutí ANO. Na svém volebním plakátu s heslem Láska, sex a politika je svlečená do spodního prádla. „Když se podíváte na jiná hesla, tak na nich máte třeba napsanou odvahu. Blížím se padesátce, oblékla jsem se ve stylu Sexu ve městě a myslím si, že tohle je skutečná odvaha,“ uvedla Janáčková, která kandiduje na Praze 1.

„To je o životě každého z nás. Protože - co děláme celý život, ať jsme muž anebo žena? Mluvíme o lásce, o sexu a o politice. To se týká nás všech,“ tvrdí Janáčková v pořadu 168 hodin.

Miloslava Pošvářová, stavební inženýrka a kritička kvality dopravních staveb v Česku, poutá pozornost svým vzhledem. Na svých pažích má totiž vytetované draky. Kandiduje za Stranu zelených a Českou pirátskou stranu.

Převlékači kabátů Dryml a Bursík a neúspěšná radní pro školství Baborová

Martin Bursík, šéf uskupení LES, kandiduje do Senátu za TOP 09. Pořad ČT ho rovnou označuje za „převlékače kabátů“. Podobně nahlíží na současného senátora Vladimíra Drymla, který se postupně rozhádal s ČSSD a SPOZ. Nyní tedy kandiduje za stranu Domov.

KSČM nasazuje do boje o Senát Vítězslavu Baborovou, která v Jihočeském kraji působila jako radní pro školství. Proti ní se na konci roku 2012 zvedla vlna nevole a ona na počátku roku 2013 rezignovala. „V současné době se velmi zhoršil můj zdravotní stav a říkám si, že co mě nezabilo, to mě posílí,“ odpověděla na otázku, proč by jí měli voliči znovu dát hlas.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

18:31 Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

V modrém rohu stojí premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Proti němu v černém rohu stojí předseda Pi…